| alil a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.
Vorbesc cu un baiat de ceva timp (nu suntem impreuna) dar cand ne vedem ne purtam ca si cum am fi impreuna, ne sarutam si chestii din astea.Stiu ca mai demult cand vorbeam cu el, am aflat ca mai iese cu o fata i-a dat si flori, la un moment dat au fost si impreuna si eu i-am zis ca renunt pentru ca nu mi se pare normal ceea ce face. In fine nu i-a pasat. Dupa ceva timp am auzit ca nu mai are nici o treaba cu ea si am inceput sa vorbesc iar cu respectivul baiat, ne-am intalnit odata dar dupa nu ma mai cautat si nu am mai vorbit.Aseara ne-am vazut iar si cum am intrat in masina m-a sarutat. Mi-a zis ca nu mai vorbeste cu acea fata de mult, ca nu are nici o treaba. Azi respectiva fata mi-a trimis pe snapchat o poza cu ea la el in masina(nu e prima data cand face asta, probabil vrea sa-mi faca in ciuda), nu mai inteleg nimic.Se tine ea dupa el? Ce e in capu lui? totusi are 24 de ani..Ma sfatiti sa renunt la el definitiv si sa-mi iau gandul de la el sau sa incerc sa-l cuceresc in ciuda faptului ca ei doi se mai intalnesc.Precizez ca imi place foarte mult de acest baiat. La inceput imi dadea mesaje sa ne tot vedem iar eu nu prea voiam(asta pana m-am indragostit), acum e foarte rece cu mine si nu inteleg de ce.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca nu l-ai cucerit pana acum, nu il mai cuceresti. Deja I-ai oferit cate ceva, te cunoaste bine. Omul are success si crede ca va gasi ceva mai bun. Parerea mea este sa renunti si sa iti vezi de viata ta.

| clickkcilc a răspuns:

Tu il iubesti si el are chef de joaca.nimeni de aici nu te poate ajuta.ai de ales daca vrei sa stai linistita sau vrei sa te chinui in continuare cu el doar pentru ca are masina si poate arata bine