| anonim_4396 a întrebat:

M-am îndrăgostit de un băiat pe care l-am cunoscut la un majorat. Prietena mea cea mai bună s-a băgat puțin și acum el o place pe ea. Ea zice ca nu o interesează deloc de el, dar nu prea arată asta. De fiecare dată când ieșim undeva, il cheamă și pe el sub motivul "să vină pentru mine", dar de fiecare dată tot ea stă cu el, chiar dacă suntem mai mulți. Ce e de făcut? Cine greșește? Eu, ea sau el?

Răspuns Câştigător
| Nyxi a răspuns:

Mai sunt baieti si mai frumosi de exemplu am o prietena tot in situatia ta, avem o prietena comuna, care se da la baiatul de care ii place si ei.ei inca in place de el dar nu ii spune prietenei comune..deci eu spun ca mai bine..cauti pe altcineva..si ai grija cui atribui substantivul "prieten" sfatul meu...

4 răspunsuri:
| Turdeanul a răspuns:

Eu iti raspund direct ca ea greseste pentru ca ii place de tipul ala si tipul ala ii place de ea si pe tine te tot minte si se scoate de fiecare data cu ceva

| e7d7n7 a răspuns:

Prietena ta e mai îndrăzneaţă. Bărbaţiilor le plac fetele îndrăzneţe, care iau atitudine. Nu ălea timide. Cel puţin mie.

| madalinamadu a răspuns:

Ea greseste pentru ca te minte.De fapt cred ca ei se plac reciproc dar ea nu iti spune asta deoarece si tu ti la el.In astfel de situatii nu cred ca mai e ceva de facut...

| alexadeea a răspuns:

Ea greseste. pentru ca te minte ca nu ii place tipul acesta.