| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un coleg de clasa...si nu stiu ce sa fac...sa ii zic sau nu? sau cum sa il fac sa ma placa?

7 răspunsuri:
| ShineMe a răspuns:

Pai nu il faci tu sa te palca el te place daca se simte atras de tine.Nu ai cum sa obligi pe cineva sa te palca...

| bianca a răspuns:

Pai eu si cu iubitul meu suntem impreuna de un an si ne intelegem perfect.Am fost colegi de clasa si abia acum am aflat ca lui i-a placut de mine in urma cu 2 ani cand si mie imi placea de el si nu ne-am spus. A trecut vremea si bine inteles ca ne-am uitat... Abia din clasa a 8-a suntem impreuna datorita "interventiei"unei prietene.Regretam si acum ca nu ne-am spus atunci ceea ce simtim unul pentru altul.acum am fi facut 3 anihappy
Totusi nu ii zice in fata "imi place de tine!". Cel mai bine ar fi sa ii dai niste semnale ff clare ca il placi:vorbeste ceva mai mult cu el, alergativa, intreaba-l numai pe el de teme etc.In cazul in care vezi ca e rece las-o moarta.doar ai si tu orgoliul tau!

Te pup si sper ca o sa revi sa ne spui ce ai facut:*

| Sniper a răspuns:

Buna,

Ai putea avea 2 optiuni la problema asta:

Ori il iei de'o parte si incerci sa'i explici ceea ce simti, si sa te bagi cu el, ori poti sa ii arati ca il placi folosind niste semne care sa'i atraga atentie: o imbratisare din senin, o vorba buna trimisa printr'o prietena, o privire mai lunga si insistenta asupra lui, un mic pupic din gluma sau la o joaca sau o insistare asupra unei teme de bun gust lui. Ai multe chestii, dar la fel de bine, ai putea fi TU normala, fara sa vrei sa il faci sa te placa. Asa, totul o sa vina de la sine.

Succes!

| jane_5414 a răspuns:

Eu as fi de parere sa ii spui deoarece dragostea in secret doare si doare foarte tare.

| Maritimo a răspuns:

Sa le ascunzi e mult mai riscant decat sa le aratii, crede-ma eu stiu ce vorbesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il plac foarte mult vorbesc cu el pe geamul scolii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa-l iei usor pe baiat sai vb frumos sa-l faci si pe el sa-i placa de tine te imbraci sexy de dai pe langa el te bagi in gluma in vb cu el il tragi mai separat si ii spui daca vrea sa fie impreuna cu tine faci si sex cu el nu trebuie sa fii rusinoasa, uite id-u meu daca vrei sa afli mai multe mafyotu_nr1_93