| yoannah a întrebat:

Buna!big grin
Am o maare problema...
M-am îndrăgostit de un coleg de clasa...
Si nu oricare coleg... cel mai "zăpăcit" big grin
Știu ca i-as putea spune... dar clasa noastră e foarte apropiata și suntem "cei mai buni prieteni" nu... iubițibig grin
Ce sa-i spun?worried
Mulțumesc!:*

12 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Buna!

In niciun caz sa nu te faci de parca il iubesti!

Fii amabila cu el si cand e nevoie spune NU!

O sa vezi ca te va indragi vazandute ca nu te lasi repede si ve`ti fii impreuna!

Crede-ma am experientza la din astea cu zapaxixtii :Xbig grin

Bafta >big grin

| dragutza a răspuns:

Pai m-ai bine pentru binele tau l-ai uita! happy sau... daca ai observat ca iti face "ochi dulci" atunci intreaba-l daca vrea sa fie cu tine! succes buy buy happy

| ioana181 a răspuns:

Am patit si eu la fel. Nu eram chiar indragostita, dar imi placea de el. Relatiile intre colegii de clasa nu dureaza (oricat de mult am vrea). Mai bine uita de el.

| albastrel a răspuns:

Fii sincera cu el! poate si el simte acelasi lucru pentru tinewinking

| -=AleCS=- a răspuns:

laughing mda... ce sa zic si eu... apropiete de el... fi draguta cu el si incearca sa ii castigi increderea... totul va fi OK... sau daca nu merge inseamna ca el are o problema... baftawinking

| cotzobel a răspuns:

Primul pas l.ai facut si anume ca sunteti cei mai buni prieteni. apropie. te de el, spune. i sa iti explice o lectie pe care "nu ai inteles. o" etc.fii atent la privirea lui, la gesturile lui cand sunteti impreuna. poti sa ii spui o minciunica, de exemplu ca ai visat ca tu si el erati iubitibig grin... te descurci tuhappy bafta!

| yoannah explică:

Va mulțumesc tuturor pentru raspunsurile datebig grin
>big grin

| yoannah explică:

Toti ati merita un raspuns castigator:*:X

| Mony a răspuns:

Pai zi-i frumos "am niste sentimenete fata de tine" sau daca vrei nu-i spune nimic, continuati relatie de prietenie cu el si nu-i zice nimicbig grin sper sa te ajute

| Mihaic93 a răspuns:

Ii zici..."auzi colegu?! vreau sa-ti fiu gagica!"

| lore_9594 a răspuns:

Pai incearca sa te apropii de el. Poate el simte acelasi lucru pentru. tine si ii e rusine sa iti spuna. Poate daca faci tu primul pas isi va da si el drumu'. succes!:*

| alexandru_3595 a răspuns:

Daca simti ceva spune-i, si spera ca si el simte ceva pentru tine. numai bine