| SimplePlanFanKarina23 a întrebat:

M-am indragostit de vecinul une colege de clasa dar nu stiu daca si el ma place. am facut cunostinta cu el acum cateva luni dar atunci aveam prieten si nu ma prea interesa, el pe urma a plecat in strainatate un timp si nu am mai auzit de el. Dar acum s-a intors si il plac foarte mult.
Pe mess stam si vorbim ore intregi si si la telefon ne mai auzim uneori, dar nu prea da semne cum ca m-ar place...
Ieri s-a oferit sa ma conduca pana acasa, dar nu s-a intamplat nimic... mi-a dat un pupic pe obraz si atat...
Colega mea zice ca e timid de felul lui dar ca s-ar putea sa ma placa, si mi-a mai zis ca cand sunt eu prin prajma isi schimba comportamentul, se poarta diferit...
oare ma place? si daca da ce ar trebi sa fac?
Eu as face primul pas, nu-i problema ca timida nu-s, dar ma tem sa nu stric totul grabinduma asa...

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai rabdare si asteapta inca putin.Prin semnele ce e arata se vede oarecum ca te place atat doar ca, asa cum spunea colega ta, e cam timid si nu-i place sa ia lucrurile asa dintruna ci mai lent.Pasul il poti face si tu dar incet, sa simta si el ca vrei sa fii cu el, practic asteapta poate un semn de la tine de asta e precaut in tot ce face cand e pe langa tine. Poate ii este teama sa nu stice ceva.Probabil ca data viioare cand te conduce acasa sa se intample ceva mai mult decat un sarut pe obraz. Dar rabdare.Bafta!

4 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

Daca a fost prin strainatate inseamna ca stie ce vrea. Daca e timid, de ce nu faci tu primul pas? Cand te mai conduce de ce nu il intrebi daca ar vrea sa mai ramana? Ce ai de pierdut. Nu asteptati sa vi se ofere nimic pe tava, ca poate vine altcineva si vi-l fura. Nu cred ca ar refuza sa mai stea de vorba cu tine.
De la o conversatie iti poti da seama daca simte si el ceva prin gesturi, mimica si limbajul trupului.
succes numai de bine sa auzim

| DorelSudoru a răspuns:

Nu te prosti daca il placi zi si daca i el te place i e timid no sa lesinelaughing (depinde in caz ca nu aveti 5anihappy

| SimplePlanFanKarina23 explică:

@parkour010
eu am 18...si el 20 -.-
stiu ca n-o sa lesine laughing dar totus...happy

| Smile_4559 a răspuns:

In ce sens isi schimba comportamentul? cum se comporta cu tine fata de comportamentul lui obisnuit? Pe internet cand vorbiti, ti se pare o carte deschisa, sau are retineri?
Eu cred ca totusi e timid si ii e frica sa faca primul pas, desigur poti face tu asta, e un lucru normal.
P. S Se intalneste cu cineva in momentul de fata?