| stelistu_1307 a întrebat:

Deci imi place f f mult de o colega de clasa, de cateva luni chiar dar nu prea vorbim deloc iar ea e f timida, eu sunt la fel de timid si e enervant chiar :-l ...cu celelalte colege nu am probleme si in general sunt foarte sociabil dar cand sunt langa ea sau ma uit la ea ma blochez... vreo idee sa o abordez sau sa aflu daca ma place? mersi, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna:*,pai incearca putin putin sa te bagi cu ea in seama,daca spui ca esti timid la fel ca ea,inchipuie-ti de exemplu ca vorbesti cu alta colega,pana iti mai trece din timiditatebatting eyelashes. Incearca sa te imprietenesti cu ea,sa ii zambesti,sa ii ceri un pix,sa o intrebi tema la vreo materie sau daca este buna la vreo materie ai putea sa te duci sa o intrebi pe motiv ca nu ai inteles ceva. Daca nu ai id lui incearca sa faci rost, daca il ai atunci vorbeste cu ea pe mess, incearca sa te bagi putin putin in seama cu ea si ai sa vezi ca dupa un timp nu iti va mai fi asa de greu.Ai putea de exemplu sa o inviti in oras sau la o plimbare in parc ca sa va cunoasteti mai bine si sa vorbiti.Asa ca incearca sa numai fi timid pentru ca vei avea de pierdut, nu de castigat.Bafta

2 răspunsuri:
| justsmile_1748 a răspuns:

Ai putea sa vb cu ea pe mess asa in scris ti-ar fi mult mai usor decat fata in fata happy si asa in timp spune-i ce simti pentru eabatting eyelashes
ps : nu lua in seama ce spun altii de mai sus [ mii ] ca se pare ca vb sa nu adoarma rolling eyes
bafta :*

| IloveToLove a răspuns:

Pai iti faci curaj si ii supi ca o placi si vezi daca te place si ea ...si la sfarsitul conversatiei ii dai un pupic pe obraz.happy...succes. sper sa te ajute raspunsul meu happy