| akadikPufoasa a întrebat:

M-am indragostit lulea de un baiat si de vreo 5 ani tot stau dupa el. Am mai fost impreuna de vreo 3 ori si nu stiu cum, am ajuns sa fim si prieteni de familie. S-a terminat scoala, la anul nu vom mai fi in aceeasi clasa asa ca i-am spus ca l-am iubit si ca a fost prima mea dragoste. Plangeam in bratele lui si ma simteam oribil pentru ca stiam ca place pe altcineva, dar am simtit nevoia sa ii spun totul. Acum nu mai am niste sentimente atat de puternice, insa mama mea mi-a spus ca l-a vazut imediat dupa ce i-am zis eu toate alea ca iesit din sala si a pufnit in hohote de plans. Nu imi dau seama daca a plans din cauza mea sau din cauza ca se despartea de colegi, de fata pe care o place. Adevarul e ca noi am fost cei mai buni prieteni in ciuda faptului ca am si fost impreuna si ca l-am iubit pana cand intr-o zi m-a lasat balta pentru fata la care tine. Atunci a fost si ziua in care ne-am distantat total, desi el a venit la mine sa ne impacam ca amici, insa totusi, ceva nu a mers si nu am prea mai vorbit de atunci. Plangea pentru mine din cauza ca m-a facut sa sufar sau poate pentru ca m-a pierdut ca amica sau ceva de genul asta? As vrea sa revenim ca la inceput, as vrea sa vorbesc cu el, sa lamurim lucrurile. Voi ce ma sfatuiti? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Asian a răspuns:

Daca ti la cineva lasa-l liber. daca te iubeste se v-a intoarce la tine..Succes

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Adevarat sau nu, tu trebuie sa stii ca a plans si din cauza ta: lasa lucrurile asa, nu mai este nimic de lamurit.

| CosminC86 a răspuns:

Tipul ala este pur si simplu un prost care nu stie ce vrea si pe deasupra mai si plange ca o femeie... Eu zic sa-l lasi. Mai sunt altii mult mai buni ca el.