| anonim_4396 a întrebat:

Bun. problema e ca... ne-am desparit. si sufar. si plang fara incetare. Sunt proasta, probabil din cauza mea e.

Am fost doi ani impreuna. doi ani in care l`am iubit ca niciodata. prin iarna s`a dat pe droguri si un timp nu-l mai vedeam la fata cu zilele. si cand il sunam imi raspundea cu o voce lenta "...alo?" si era rau pentru mine. incercase dinainte sa discutam pe problema drogurilor si el spunea ca nu-l vor afecta ca are grija. in perioada aia a exagerat, stateau vreo 10 la unul acasa si fumau si trageau pe nas. cel putin asta e varianta lui.
in perioada aceea eu aveam nevoie de cineva langa mine. s a nimerit ca in loc de prietenul meu sa fie un bun prieten cu care [stiu, i m stupid] m`am sarutat. baiatul a plecat in tarile calde cu impresia ca suntem impreuna. cand am aflat de impresia lui, imediat am lamurit ca saruturile acelea nu au insemnat o relatie. si am facut marea greseala... i-am spus si prietenului meu ce s`a intamplat. doar ca nu i-am zis la cateva zile dupa... ci acum vreo luna [cand de fapt am aflat si ca baiatul acela avea impresia aceea proasta.].

atunci prietenul meu mi-a cerut sa-l las un timp in pace. l`am lasat. ne despartiseram. fiind colegi de liceu, ne intalneam si iar ne-am apropiat, desi nu eram impreuna oficial [daca se poate spune asa.]. desi era clar ca nu mai eram impreuna, hotarasem oarecum sa ramanem prieteni. dar, ne sarutam si aveam o relatie calumea ascunsa sub titlul de prietenie. eu credeam ca asta va duce la ceva bun. dar ieri, stand amandoi, vorbeam despre cine stie ce lucruri si, din una in alta, i-am zis ca o sa vrea [nu mai tin minte ce] cand o sa ne impacam. la care el mi-a spus 'dar cine a zis ca ne impacam? ramanem prieteni'. bineinteles asta a cazut ca un mare bolovan in capul meu. pentru el in schimb nimic nu se schimbase, ma intreba de ce m`am suparat, pentru ca in fond si eu ii spusesem mai demult ca e mai bine sa fim prieteni. dar stia ca intre timp lucrurile s`au schimbat si vroiam sa ne impacam. imi da senzatia uneori ca ma vrea langa el, se poarta frumos. dar cu ce mi-a zis ieri, mi-a rupt inima. si acum a plecat in weekend si vine duminica. dar inima mea e rupta, sufar si plang. am vorbit cu el azi la pranz si i-am spus multe lucruri pline de nervi, dar nu l`au atins. mi-a spus ca de cand i-am marturisit greseala mea si-a dat seama ca nu mai tine asa mult la mine. am plans si tipam la telefon ca o fraiera. in fond mi-a zis ca pana saptamana viitoare o sa`mi treaca (o fi avand legatura cu faptul ca vineri e majoratul lui.).

sincer, nu mai pot. nu mai vreau decat sa dispar, sa il uit, sa il omor pentru ca nu da doi bani pe ce`i spun si ce simt, sa ma omor si pe mine pentru ca am gresit si sa ard toate drogurile care l`au schimbat pe el, m`au facut sa caut alternative si au distrus tot. acum... nu stiu ce sa fac. il vreau inapoi. vreau sa ii para rau. vreau sa ma iubeasca...

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Exista mari discordante intre ce ai scris aici si ce ai scris dincoace: http://www.tpu.ro/......-treburi/, prin urmare n-o sa ma obosesc sa-ti raspund din moment ce nici tu nu stii ce vrei si te minti singura.