| InLove_8021 a întrebat:

M-am indragostit nebuneste de un baiat din aceeasi scoala cu mine, dar din alta clasa.Doar ca nu ne cunoastem, adica doar din vedere.Eu sunt foarte timida si nu stiu cum sa ma imprietenesc cu el intr-un timp scurt.
Azi-dimineata cand am ajuns la scoala exact atunci ajunsese si el si ne-am privit fix in ochi, la fel s-a intamplat si pe holul scolii.Tot azi a venit la noi in clasa sa aduca niste carti, dar mi se parea ciudat pentru ca nu a mai fost niciodata la noi in clasa(nu bat nici un apropo tongue). Avem si unii prieteni comuni si m-am gandit ca poate prin intermediul acestora ne-am putea imprieteni.
Nu m-am mai simtit atat de indragostita de nimeni si nu pot uita privirea lui de azi-dimineata >8-
Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Marynna a răspuns:

Pai, daca zici ca aveti prieteni comuni, ei sunt solutia. vorbeste cu unul/una din prietenul/prietena sa va faca cunostiinta, si asa incepeti sa vorbiti, dar sa nu fii prea insistenta, baietii se sperie de fetele insistente.

vorbiti despre hobby-urile voastre, glumiti, radeti...

dar asta nu se rezolva intr-o zi, doua.trebuie sa ai rabdare

bafta:*

funda?puppy dog eyes

1 răspuns:
| shnel a răspuns:

Pai incearca sa te imprietenesti cu el prin intermediul prietenilor...