| mirela2843 a întrebat:

Oare ma place? Este vorba de un baiat din scoala. Intr-o pauza cand mergeam la magazin s-a uitat ciudat la mine, in alta zi cand ne-am intalnit pe holul scoli iar m-a privit dar cateodata cand trec pe langa el nici nu se uita la mine. Ieri, cand ma plimbam pe hol el era in fata mea cu un prieten de-a lui. I-a soptit ceva si s-au uitat amandoi la mine. In alta pauza am trecut iar pe langa el si nu s-a uitat la mine iar in ultima pauza am mers pe holul unde are clasa si iar m-a privit. Are o privire care ma face sa imi place de el. Ce sa inteleg? Ma place?

Răspuns Câştigător
| Masacven a răspuns:

Ia fa-i o poza, poate invatam si noi sa atragem fetele. ^.^
Acum, sa fim seriosi.
Daca se tot uita dupa tine, sunt 2 posibilitati:
-ori te place si e timid
-ori e genu' mistocar
Ar trebuie sa iti dai seama repede.
Daca te place, dar e timid, e naspa si plictisitor.
Incearca sa ii dai niste ioi-uri (indicators of interest), astfel incat sa prinda curaj si sa vina la tine.
In niciun caz, nu ii spui ca iti place de el. Daca ii spui -> isi va pierde interesul. Ii dai doar semne ca il placi. Daca stie sa le interpreteze, bine, daca nu, nu e bun de nimic, si nu ai pierdut mare lucru.
Deci nu ii spui nici lui, nici prietenilor tai/lui ca iti place de el.
S-a demonstrat ca oamenii tin un secret, in medie, 7 MINUTE.
Cineva o sa te vanda, doar de dragul unei barfe.
Sinteza : Da-i ioi, joaca hard to get, atragel, combinati-va, s.a.m.d.

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Pai provoaca-l si tu cand se uita zambeste-i si apoi vezi ce va face!

| Gdeni a răspuns:

Daca i-a spus ceva prietenului la ureche cred ca e genu mistocar.
depinde ce sti u ca face prin sc pacolo