| anonim_4396 a întrebat:

M-am sarutat deja cu niste baieti dar nu stiu parca tot mi frica ca nu stiu de cate ori imi cere cineva sa ma sarut cu el...Este normal? Mi frica ca o sa ma incurc si poate o sa zica la altii ca nu stiu!straight face... Ce sa fac?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Saruta numai baieti pentru care ai sentimente si care stii ca au sentimente pentru tine. N-o face la inceputul unei relatii, lasa timup sa curga, cunoasteti-va, stabiliti o intimitatea. Dupa 2-3 luni de relatie, primul sarut va fi mult mai bun si mai satisfacator. Iar tu vei fi mult mai relaxata fiindca vei sti omul cu care te saruti. Cred ca nelinistea ta ia nastere dintr-o superficialitate a tratarii sarutului. Sarutul e o chestie serioasa, foarte intima (stii ca prostituatele nu accepta sa-si sarute clientii fiindca e un gest care necesita o apropiere sufleteasca). Stiu ca e un motiv de lauda sa fi sarutat cat mai putine persoane in viata ta si sa fi avut saruturi cat mai incarcate de semnificatii.

| bluesky a răspuns:

Mi se pare amuzanta intrebarea ta... laughing Pai poate ca esti prea mica si de asta, fica poate vini din cauza asta si ca nu esti pregatita, cum simt altii o frica sa faca sex prima data, pentru c anul sunt pregatiti, asta poate e si la tine.
Daca ai 14-15 ani, nu ai de ce sa iti fie frica, sarutul nu e ceva la care te incurci, e ceva spontan, din suflet. Baiatul nu ar trebui sa spuna ca nu sti sa saruti, daca e asa, el ar trebui sa te inteleaga si sa te invete.
Succes!

| ShineMe a răspuns:

Dar daca nu ai sti care ar fi problema? Nu toata lumea a fost nascuta invatata.Asta e nu ai de ce sa iti fie frica.Greu nu este.Totul vine de la sine.Nu stiu ce ar putea sa te incurce. Ti-am mai zis nu toata lumea e nascuta invatata.So...good luck

| julieta a răspuns:

Te saruti cu oricine iti cere asta?!? stai sa ai o relatie cat de cat mai serioasa si nu vei mai gandi asa, nimeni nu s-a nascut invatat sau perfect. don"t worry

| dydy22 a răspuns:

Nu trebuie sa inveti sau sa stii sa saruti totul vine de la sine

| andreea7520 a răspuns:

Sa te incurci? N`ai de ce laughing Nu trebuie sa inveti sa saruti ca pe o poezie.

Foloseste`ti limba cu increderebatting eyelashes!

| CrucifiedCountess a răspuns:

Te saruti asa... una-doua? Te atrageau macar respectivii? Sau doar de curiozitate?

| Katherine † Pierce a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema acum ceva vremehee hee Dar daca saruti o persoana pe care o iubesti, totul vine de la sine.Trebuie sa fi spontanawinking Si cu timpul o sa prinzi mai mult curaj si mai multa experienta happy. Papa :*

| chivas21 a răspuns:

laughing Esti comica! Fiecare dintre noi are propriu stil de a saruta! Atunci cand tu vei incepe o relatie cu cineva, normal ar fi ca primul sarut sa dureze doar o secunda in caz ca amandoi va placeti! Daca un baiat te saruta din prima ca un disperat, e ca si cum te-ar chema in pat! Sarutul il perfectionezi cu persoana iubita, si va faceti propriu vostru stil! Cam atat! Sa fii iubita si fericita! :*

| Im.GIulee a răspuns:

Stai calma, totul vine de la sine, inainte sa-ti dai seama happy