| anonim_4396 a întrebat:

Mă adresez fetelor în special. Eu fiind un băiat foarte urât, aș dori să cunosc cât de mult puneți accent pe aspectul fizic. Poate acesta să marginalizeze cu totul un caracter extraordinar? Cât de mult puneți contează frumusețea?
Rog sinceritate, fără amăgeli și alte tâmpenii.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

Buna! Uratenia, frumusetea, bunatatea, rautatea, etc...sunt notiuni diferite pentru fiecare dintre noi, pentru ca notiunea mea de frumos nu trebuie sa corespunda cu notiunea ta de frumos, deci s-ar putea sa nu fii asa urat cum te crezi in ochii altcuiva. Revenind la intrebarea ta: traim intr-o lume in care ambalajul vinde produsul din pacate, intr-un procent de 60-70% aspectul fizic conteaza in fundamentarea unei relatii, dar asta nu e totul, frumusetea e egala cu zero in conditiile in care respectivul/a tip/a gafeaza grozav pe alte parti. In mod cert un chip placut la vedere atrage atentia, insa un caracter frumos e mai rar si parerea mea e ca ar trebui apreciat mai mult. Important e sa gasesti persoana in ochii careia sa fii cel mai frumos, sa reprezinti universul si dorinta de a trai, nu putine sunt situatiile in care un caracter frumos acopera cu brio notiunea de frumusete fizica. Te sfatuiesc sa scapi de complexul pe care il ai, sa ai incredere in cine esti, sa te comporti frumos, sa ai grija de tine din toate punctele de vedere, sa te descoperi si sa-i lasi si pe altii sa vada ce om minunat poti fi. Succes!

45 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Ce înseamnă caracter extraordinar? Dacă ești un tip cult, rafinat, inteligent, ști sa te comporți în societate, și dacă mai ai și un statut ok adică un job sau o funcție bună, fizicul nu va mai conta. Contează sa fii sigur pe tine sa nu se vadă ca ai complexe sau frustrări. Oricum urâțenia și frumusețea pot fi uneori relative, poate tu te crezi urat dar în realitate nu e chiar asa rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoric

| alina2k18 a răspuns:

Daca ai 1.60 si 90 kg si lupa de 12 cm NU esti genu meuwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Ce inseamna in mentalitatea ta "caracter extraordinar"?
Poti te rog sa ne spui?

| AnimeLover67 a răspuns:

Uite. Dacă ai o igienă corespunzătoare, dacă te comporți frumos sau nu știu, un comportament corespunzător. Nu trebuie să ai nu știu ce mașină sau ai lanțuri de aur la gât să te vadă fetele. Frumusețea nu e mai presus decât sufletul pe care îl ai. Dacă o fată se uită mai întâi la banii (sau la nu știu ce lucruri materiale) tăi, înseamnă că nu te merită. Sunt sigură că vei găsi o fată care să vadă acel ceva în tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai mult conteaza, sa fii de gasca, vorbaret sa dai senzatia ca esti sigur pe tine
Aspectul fizic conteaza mai putin ca statutul social...

| sofisis a răspuns:

Poate sa marginalizeze dar nu e musai. La baieti conteaza mult papagalul si increderea in sine. Daca tu te faci placut, ai mari sanse sa se treaca peste ce consideri tu ca e urat la tine.

| adsadav2 a răspuns (pentru alina2k18):

1,70
72kg full fibra, nu bate, nu trocane

| Freya1 a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie.
Oricum ce poate sa iti placa tie la altul s-ar putea sa nu i placa si vice versa.Cred ca raspunsul l-ai putea afla in momentu in care ai incepe sa socializezi cu ele sau sa iti faci o relatie.

| alina2k18 a răspuns (pentru adsadav2):

Mmmm, lupa de cat o ai?winking

| Demetrov a răspuns:

Daca esti o persoana urata nu te astepta sa se uite o fata frumoasa la tine. Iti vei gasi o urata si gata. In ziua de azi se pune accent pe frumusete, prezenta si mai putin pe sentimente. Caracterul pierde in detrimentul fizicului, cine s-ar uita la o persoana excelenta sufleteste, daca e foarte urat?

| 91Bogdan91 a răspuns:

Spre exemplu, vorbești cu cineva iar acel cineva te face să înveți ceva nou sau te amuză cu ceva, nu știu. Pur și simplu îți crează o stare plăcută de spirit. La asta mă refeream eu când spuneam caracter extraordinar.

| 91Bogdan91 a răspuns:

Mulțumesc pentru timpul acordat acestui răspuns! De departe cel mai bine prezentat și sincer.

| 91Bogdan91 a răspuns (pentru Violleta2022):

Definesc un caracter extraordinar o persoană care îți poate oferi o stare de spirit plăcută, fie că te amuză cu ceva, fie că te învață ceva nou, etc.

| 91Bogdan91 a răspuns:

Bine de știut happy

| 91Bogdan91 a răspuns (pentru sofisis):

Mulțumesc pentru timpul acordat!

| 91Bogdan91 a răspuns:

La fel cred și eu. Mulțumesc frumos pentru părere și sinceritate!

| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=8ASkGZ_iy-c

asculta piesa asta, un sfat niciodata sa nu crezi in vorbele femeilor, ele spun una dar fac total altceva, te vei convinge de asta, iubi te iubesc dar te inseala cu primul care le vine in cale

| adsadav2 a răspuns (pentru alina2k18):

Doar 15 dar destul de grosuta laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru adsadav2):

Asa gasesc si la vecinii din bloc...

| Plato a răspuns (pentru Demetrov):

Nu toti au gandirea ta mizerabila. Tare sunt curios cum te consideri tu, zeu al Olimpului. Chiar crezi ca toti oamenii sunt niste superficiali infatuati asa ca tine?

| Plato a răspuns:

Femeile demne apreciaza caracterul, educatia, bunul-simt, tandretea, romantismul etc. Doar o femeie fara respect de sine s-ar uita doar dupa aspectul fizic, lucrul asta e cert! In plus, cu totii avem pe cineva predestinat, deci nu trebuie sa-ti faci griji, intr-o zi va veni. Creierul si sufletul il fac pe om, sub nicio forma nu fundul sau patratelele. Asculta ce-ti zic eu daca vrei o viata implinita, daca vrei sa traiesti in mediocritate si superficialitate asculta prostiile celorlalti care ti-au spus, in mod total eronat, ca aspectul e important.

| alina2k18 a răspuns:

Hai ma nene ma laughing cand o pui capra si ii dai tare si adanc fix tandrete si romantism este laughing
Lasa caracteru si educatia - alea sunt cand te hotarasti sa te insori laughing desi zdipa poate sa bata si calitatile asteawinking
Baiatu a intrebat si el asa pentru a isi face o iubita laughing

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu stiu sincer, tind sa cred ca in general ele pun mai mult accentul pe situatia financiara si statutul social decat pe frumusetea fizica.

| 91Bogdan91 a răspuns (pentru Plato):

Mulțumesc pentru sfaturi!

| adsadav2 a răspuns (pentru alina2k18):

Ma indoiesc ca vecinii tai sunt ca mine laughing

| alina2k18 a răspuns:

winking

| raMLesS a răspuns (pentru Demetrov):

Corect.

| Plato a răspuns:

Hmm... poate sunt urat, nu zic nu, frumusetea e oricum relativa. Dar am o curiozitate, tu cum esti, prietene? Ceva zeu din Olimp?

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Nu sunt un zeu din Olimp, dar eu cred ca arat ok ( in poza aia ).
Daca imi fac barba asa cum stiu eu, ma tund, imi iau niste haine care arata super, atunci o sa ma compar cu acei zei, dar momentan n-are rost sa fac chestia asta ca pierd niste bani aiurea.
Aia care-s urati, sunt puturosi, eu cred ca oricine poate arata bine, sau macar cat de cat ok daca se aranjeaza.
M-am tuns la 0, pe parcursul timpului, mi-am lasat parul sa creasca, si ajunsese sa aiba vreo 20cm, in acel timp am purtat mai multe tipuri de frizuri si am vazut cu care as arata bine si cu care nu... asta s-a intamplat acum vreo 2-3 ani.
La fel am facut si cu barba, cu hainele, cu micile accesorii.
Recomand.