| RAY a întrebat:

Conteaza chiar asa mult aspectul fizic?

sinceritate doresc

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

În ziua de azi contează atunci când n-ai bani...

| RAY explică (pentru Azµre):

Asa e, banii sunt dumnezeu pe lumea asta, cu toti alergam dupa ei dar nimeni nu recunoaste ca ei sunt viata, cu banii ai tot ce vrei, luna trecuta era sa mor daca nu imi luam tratament asa e, ai cere de prietenie din partea mea

| Azµre a răspuns (pentru RAY):

Eu mor în gură cu o măsea neplombată că n-am bani...
Contează cel mai mult în ziua de azi...

| RAY explică (pentru Azµre):

Important e sa stii si ce sa faci cu ei,sai folosesti cu minte ca degeaba ai daca i dai pe bautura, tigari, pacanele, droguri, cluburi

22 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru unii conteaza, pentru mine nu

| Ofiintă a răspuns:

"Frumusetea vine din interior"
Fiecare persoana are gusturile sale, indiferent de felul in care aratam trebuie sa lasam impresia buna si din acest sens ( mai ales din acest sens).
Majoritatea oamenilor se uita la aspectul fizic dar daca stai sa te gandesti " frumusetea" este un lucru relativ, eu fiind fata nu am aceleasi gusturi ca si prietenele mele de exemplu.
Multi baieti spun ca A este simpatica si restul spun ca nu-i chiar asa speciala.
Caracterul omului conteaza foarte mult, degeaba imi place cum arata, este pe gustul meu cand nu stie sa se exprime sau vorbeste in paranteze ( vorba mea).
Deci, omul in sine conteaza!
Numai bine!
pa, pa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da 100%

| Oana92 a răspuns:

Studiile de specialitate spun ca da, conteaza foarte mult. Eu una cred ca asta se aplica oamenilor limitati...

| FadetoBlack a răspuns:

Pentru majoritatea băieţilor din ziua de azi da!

| Incepator01 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Si pentru fete nu? Daca ar veni la tine un bubos, care arata vai de steaua lui, l-ai accepta?

| Demonull a răspuns:

Daca esti urat si sarac..laba iti ramane singura salvare.

| Voidwithin a răspuns:

Da conteaza pentru ca traim intr-o lume a imaginii, dar desigur ca poti fi mr muscle si sa fi un prost sau un nesimtit, arogant etc si sa nu ai parte de nici o femeie.

| Pinocchio a răspuns:

Conteaza, pentru ca prima impresie dupa aspectul fizic iti formezi, dar nu asta este totusi cel mai important.

| DAnc3 a răspuns:

Daca esti urat pot sa fi nu stiu cat de destept ca tot te refuza fetele, deci da conteaza destul de mult.

| chazz a răspuns:

Depinde de persoana.
p.s:marii "smecheri" cu raspunsuri de 1000 cuvinte,"Daca nu ai skill, lasa-te de joc".

| negat1ve a răspuns:

Conteaza destul de mult, in viziunea mea si sigur si a multora poate fi clasat pe primul loc. Din start iti faci o impresie dupa felul cum se imbraca si daca se ingrijeste o persoana. Si nu cred ca tu ai lua o fata care nu are 2 dinti in gura, se uita sui, oja e sarita de pe unghii si parul ciufulit, doar pentru faptul ca te intelegi de minune cu ea sau ca are o inima mare.Intr-adevar si caracterul e foarte important dar ca sa ajungi sa vezi caracterul trebuie sa te apropii de acea persoana, deci automat trebuie sa arate bine, sau sa te atraga fizic, din punctul tau de vedere vorbind.

Răspuns utilizator avertizat
| Incepator01 a răspuns:

Ceva,ceva conteaza.

| SheWasHere a răspuns:

Cred ca toti constientizam lumea din jurul nostru si obiceiurile acesteia - din pacate, in ziua de astazi aspectul fizic este totul pentru marea majoritate. De ce? Raspunsul este simplu, interiorul este gol, ambalaj la ambalaj trage. Consider ca cei carora nu le pasa de calitatile morale ale altor persoane si ii catalogheaza in functie de fizic, ei insisi nu au mai mult de oferit decat acesta din urma.
Pe de alta parte, problema se pune cu ce fel de oameni ai vrea sa ai de-a face... daca poti trece peste aparente, o sa descoperi ca oamenii "urati" sunt cei cu caracter in adevaratul sens al cuvantului. Ei isi cultiva interiorul, deseori neglijeaza exteriorul si sunt astfel marginalizati de "frumosii societatii". Pacat, ar fi avut ce invata de la ei... dar rezultatele se vor vedea mai tarziu.

| InTell a răspuns:

Offf...Nu toti suntem frumosi (perfecti)
Dar avem si alte calitati cu care atragem mult mai mult decat cu aspectul fizic.
90 % dintre noi ne uitam la aspectul fizic ..si ne dam seama ca aceea persoana nu are nimic pentru a ne face fericiti, satisface..la urma urmei ne dam seama ca frumusetea nu dureaza la nesfarsit. Te pup.

| iubesteOrezul a răspuns:

Da. Tu iti iei ceva ce nu iti place cum arata? Nu cred.

| yoa23na a răspuns:

Eu cred ca fiecare are ceva frumos, conteaza aspectu doar la inceput.degeaba esti frumos daca ai fite si n-ai minte

| FluffyPanda a răspuns:

Sincer,in ziua de astazi conteaza mai mult decat aspectul moral.Dar cine stie poate mai sunt si oameni carora le pasa mai mult ce ai in interior decat la exterior.
Sper ca te'am putut ajutawinking