| anka a întrebat:

Ma adresez in special baietilor. Stiti sa faceti curte unei fete: flori, o prajitura, un film romantic, plimbare in parc, poezii etc?

Răspuns Câştigător
| Florys a răspuns:

Flori mai rar. O prajitura o cumpar ca nu stiu sa fac prajituri. Un film romantic, desigur. Plimbare prin parc, da. Poezii, nu prea.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De ce să-i dau flori? Mănâncă flori? Nu dau unei femei flori niciodată. E mai util să-i dau o cafea, o bere, o ţigară, ceva ce-i foloseşte!
Prăjitură? Şi dup-aia să-mi reproşeze că vreau s-o îngraş? Nu mersi!laughing
Film romantic? Eu înţeleg, iubire, iubire dar nici chiar să-mi omor singur neuronii. Oricum cred că m-ar înjura groaznic prietena s-o duc la un film romantic laughing. Mai bine ne luăm câte ceva "studenţesc" de-ale gurii şi vedem acasă un film tras de pe net.
De plimbat în parc, îmi place căci sunt un fan al mersului pe jos şi aerul curat nu strică niciodată.
Poezii? Niciodată! Eu nu ştiu să compun decât versuri patriotice şi uneori versuri cu caracter social, sub nicio formă versuri siropoase.
E clar, dacă cumva am fost vreodată romantic "incurabil", se pare că totuşi eu-s exemplul viu că romantismul e se mai vindecă, mai ales în dauna realismului şi a pragmatismului.
Şi, colac peste pupăză, se mai pune şi problema de bani. Ar costa enorm când cu banii ăia am putea face ceva mai util.
Salut!

| nobody_9468 a răspuns:

Youh...nu prea se mai gasesc fete carora sa le placa astfel de genuri.Bine,poate zic asta fiindca traiesc intr-un anturaf fara sentimenete, ceva de genu'-toata lumea e combinat cu toata lumea.Si eu sunt una din acelea care sa se plictiseasca de astfel de baieti care fac aceste gesturistraight face. Ok, cand mi-a daruit prietenul meu o floare-de fapt, era mai mult un boschetelaughing) galben m-am simtit bine, nu stricaa stfel de gesturi, insa sa nu fie extremestraight face.

Bafta.

| Narfundo a răspuns:

Nu cred ca te-ar interesa lucru asta cu adevarat.

| Miauti a răspuns:

Prajituri nu! dar restul da, de ce? doresti sa agati pe unul dintre noi...

| Adyr0 a răspuns:

Bineinteles, mai putin partea cu poeziile. La filme romantice n-o duc pentru ca mi-e teama sa nu se plictiseasca laughing, mai degraba o comedie, sau un thriller-horror.

| anka explică:

@cipry Sunt convinsa ca multi stiu dar cati respecta ce stiu?

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Bineinteles ca toti stiu chestiile astea dar acum pe timpurile astea se mai pune problema de BANI.

| cipry_8890 a răspuns:

Dar care nu stie?