| CityOfSatan a întrebat:

Ma adresez in special baietilor, ce v-ar place sa primiti de Valentine's? Funditssa!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Stii cum e, orice vine dupa ora 12. Detest conceptul de Valentine's Day pentru simplul motiv ca e doar o zi de consum lipsita de orice urma de bun gust. Dar o sticla de Ballentine's ar merge (si o facem Ballantine's Day). E pacat insa ca cei mai tineri dintre noi nu mai stiu sa sarbatoreasca de exemplu Dragobetele dar si ca au nevoie de o zi pufoasa si roz marcata in calendar pentru a fii draguti. Asta inseamna insa pana la urma superficialitatea.

| CityOfSatan explică (pentru TheAce):

De acord cu tine!

| Wøodenpints a răspuns (pentru TheAce):

Nu-mi spune că tu eşti unul din ăia care se crede special şi că promovează valorile nationale dacă sărbătoreşte drogobetele şi vu valentine's day.
Ambele chestii mi se par la fel de penibile şi fără rost.

| TheAce a răspuns (pentru Wøodenpints):

Promovez valorile nationale pentru ca sunt patriot. Nu sunt pro dragobete, nu cred in dragoste, dar e totusi sarbatoarea noastra si nu e una comerciala, nu e mainstream. E mai aproape de suflet.

| Wøodenpints a răspuns (pentru TheAce):

Patriot? Şi cum anume eşti patriot? Defineşte-mi patriotismul tau în câteva cuvinte.
Pentru că eu am o părere extrem de proastă despre patriotism, iar 90% din el mi se pare un pupincurism penibil.

| TheAce a răspuns (pentru Wøodenpints):

Probabil il incurci cu nationalismul. Din modul in care scrii nu iti dau oricum mai mult de 14-15 ani. E legatura mea emotionala cu Romania. Nimic exagerat, detest sovinismul si orice forma de xenofobie. E o iubire sincera si o incercare de contributie cat mai mare la promovarea acestei entitati. Exemplu simplu: Eu scriu carti si nu numai. Incerc sa devin tot mai bun si sa ajung la un nivel cat mai ridicat si pentru ca sunt roman si pentru ca daca eu scot capul frumos in lume automat si Romania scoate capul si bifeaza o bulina rosie. Exemplele pot continua. E o stare de spirit. Atunci cand ma trezesc dimineata zambind ca m-am nascut in cel mai potrivit loc.

| Wøodenpints a răspuns (pentru TheAce):

Am 22, dar îmi place cum unii îsi dau cu părerea, ăcând imediat legătura între vârstă şi răspunsuri.
N-am să înţeleg niciodată cum cineva se mândreşte cu meritul altei persoane, doar din simplul motiv că s-a născul în acelaşi spaţiu geografic şi cultural cu acea persoană.
Ok, tu scrii cărţi. Vrei să ajungi bun. Să zicem că o să ajungi destul de cunoscut, dar ce merit au ceilalţi oameni cu faptul că tu ai scris cărţi şi din întâmplare eşti la fel de român ca ei?
Nu ştiu cât de patriot eşti şi nici nu prea-mi pasa, mi-ai dat o definiţie destul de simplă a patriotismului. Sper doar că nu faci parte din turma aia de cretini care ridică în slăvi orice chestie mediocră românească şi o pupă în fund până în mintea lor se ridică peste nivelul chestiilor din afară.

15 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Un AK47 pe care sa-l descarc în ţeasta ălora care au impresia că asta e o zi specială în care trebuie să te prefaci că sugi mai su spor muştarul dintre gingiile "jumătăţii" şi reprezinta un eveniment.

| CityOfSatan explică (pentru Wøodenpints):

Esti tarelaughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru CityOfSatan):

Ai un nickname frumos. Păcat că doar atât.

| CityOfSatan explică (pentru Wøodenpints):

Mda,fiecare cu parerile lui.

Răspuns utilizator avertizat
| MrAlecsander a răspuns:

Desigur ca o felicitare din suflet si o partidabig grinbig grinwinking

| GDaniel94 a răspuns:

Ru zic ca nu totul se rezuma la sex...din puunctul meu de vedere cel mai frumos cadou pentru un baiat de Ziua Indragostitolor este un sarut si un dulce te iubesc!