| laurthelegend a întrebat:

Ma gandesc sa-i dau unei fete un trandafir si ma intreb cum va reactiona.Am vorbit cu ea si i-am spus ca o plac si ea a zis ca ma place putin
p.s raspuns pana pe 8 martie

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Oricarei femei ii face placere sa primeasca florii, atentii, poti fi absolut convins sa o va incanta gestul tau, deci fa-o fara frica

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Tu ofera-i trandafirul fara a te gandi la modul in care va reactiona.In ce mod o va impresiona vei afla chiar de la ea prin comportamentul ulterior.Succes.

| Doub a răspuns:

E dragut. ^_^

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Drăguț gest, sigur o să îi placăwinking

| andreiul78 a răspuns:

Nu fi fraier te rog eu. Nicodata sa nu oferi trandafiri, flori unei fete daca nu aveti o relatie ce cateva saptamani cel putin. In primul rand, nu o cunosti prea bine, nu ii cunosti trasaturile, gesturile de tandrete. Tu nu o iubesti inca, e asa zisa iubire oarba care e doar atractia fata de acea persoana. Trandafirul, dupa mine, reprezinta un simbol ce mai rar ar trebui oferit, doar unei persoane care o cunosti destul de bine.
Alt motiv, pentru care e un gest prostesc e urmatorul. Sa zicem ca tu ii dai trandafirul, automat ea va sti ca o placi, deci poate fi cu tine, cu alte cuvinte ea alege daca sa fie cu tine sau nu. Fetelor le plac baietii care sa reprezinte o provocare pentru ele. Daca ea stie ca esti topit dupa ea, automat nu mai reprezinti o provocare, deci isi va pierde repede gradul de atractie (cateva zile).
Eu iti recomand sa o scoti la un suc sau la o plibare. Vorbesti cu ea despre multe chestii si in felul asta va cunoasteti mai bine. Sa aduci tot felul de subiecte interesante, amuzante, dar sa nu uiti sa ai aspecte legate de realitate. Trebuie sa o faci curioasa de tine.
PArtea proasta e ca tu ai calcat deja stramb. Nu trebuia sa ii zici ca o placi, trebuia doar sa faci anumite gesturi prin care sa ii demontrezi asta, adica ea mereu sa se intrebe "ma place sau nu?", pentru ca ii starnesti curiozitatea despre tine in acest fel, si asta e bine.
oooofff. deci... daca nu ii zeceai ca o placi ii faceai o surpriza si la intalnire puteai linistit sa o saruti, dar asa nu mai are acelasi farmec.
nu stiu exact care e situatia intre voi deci nu pot sa iti zic daca ar fi un lucru bun sa o saruti.
Eh lasa, tu incearca sa fii creativ, amuzant si bineinteles original.(si sa nu ii dai un trandafir laughing
BAfta!

| Flori_Florina_1997 a răspuns:

Eu zic ca sa-i oferi o floare unei fete e foarte frumos, ca sa se simta mai speciala si sa nu fie ceva obisnuit poti sa-i cumperi un trandafir diferit ( roz, alb, galben ) si poti sa-i zici ca :" Cum toti cumpara trandafiri rosii pentru fetele pe care le plac, eu ti.am luat unul diferit pentru ati arata ca tu esti speciala pentru mine" :* mult succes maine cu fata aia

| Anonim23232323 a răspuns:

Dai! Daca ii plac trandrafirii o sa ii placa gestul! Dar fi atent sa nu fie alergica la ei! Risca nu ai nimic de pierdut, daca nu il accepta ea prierde!