| anonim_4396 a întrebat:

Ma indragostesc foarte repede, nu stiu de ce, ce as putea face sa nu ma mai arunc cu capul inainte asa?!

Răspuns Câştigător
| moni a răspuns:

Stii ce cred eu ca ar trebui sa cunosti mai bine persoanele cu care 'ai de a face' sa zic asa pentru ca nu cred ca poti sa te indragostesti de cineva asa dintr o data.trebuie sa l cunosti mai intai ca sa stii ce calitati si ce defecte are.atunci te indragostesti de cineva cand il cunosti mai bine.

5 răspunsuri:
| maria a răspuns:

Te indragostesti repede si din dorinta de a iubi si a fi iubita, de a simti fluturi in stomac, de a nu fi singura.
E bine sa ai grija de sufletul tau si sa incerci sa cunosti omul mai intai, se vezi ce isi doreste si daca aveti afinitati in comun, sa iesiti impreuna, fara sa te fure valul si sa suferi mai tarziu daca nu este ceea ce iti doresti. Sunt situatii destul de frecvente, in care unii tineri, sunt dornici doar de senzatii tari, de clipe furate, de intimitate, de distractie.Nu ii intereseaza o relatie de prietenie, care sa duca la o familie.

| CAsToReL a răspuns:

Ai putea sa inveti cate ceva din fiecare experienta, si data viitoare o sa te arunci cu capul inainte mai putin cu 10 cm, si tot asa, pana cand nu o sa te mai arunci deloc. Se numeste growing up big grin

| devine a răspuns:

Eu te inteleg sincer. dar ai putea sa mai atenuezi chestiaa sta incercand inca de la inceput sa-i cauti defectele, sa te gandesti ca e bine sa o iei incet, si sa fii constienta ca dragostea e ceva mai aparte si nu poti sa zici ca e dragoste de fiecare data cand exista chimie intre tine si un tip/tipa. sigur ca simti ceva puternic dar nu cred ca e dragoste asa instant. dragostea presupune mai multe chestii decat atractia si simtitu bine impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din intrebare inteleg ca nu te-ai indragostit niciodata pana acum.
In dragoste nu te arunci cu capul, ci cu inima.
Ai rabdare, cand va fi dragoste, vei sti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta nu e dragoste:-J, e doar o simpla atractie. Dragostea este un sentiment mult mai intens pe care multi nici nu ajung sa il simta la adevarata intensitate. oricum asteapta si vei vedea pe viitoar poate vei intalni persoana 100% compatibila pe acre sigur vei ajunge sa o iubesti(te vei indragosti de ea).