| anab2 a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu un coleg de clasa. Uneori am impresia ca ma place si as vrea sa ma ajutati sa inteleg mai bine comportamentul lui.

Nu stiu daca chiar simte ceva pentru mine sau daca o face doar pentru amuzament. Poate ca totul este doar in capul meu. Imi este teama sa nu ma indragostesc de el si apoi sa sufar. Uneori de-abia astept sa ajunga ca sa-l vad.

Daca in pauze sau in timpul orelor se afla pe langa mine, incepem diferite discutii dar o dam in glume si jocuri de cuvinte. Radem, ii place sa ma enerveze si cam atat. Nu vorbim pe facebook, nu vorbim la telefon, nici nu mi-a cerut numarul. Nu ma atinge, nimic. Foarte rar ii intreaba pe colegi de ce nu am ajuns la scoala.
Nu stiu daca sa ma indepartez de el sau sa fiu in continuare tovarasa lui. Chiar mi-a zis o data ca sunt tovarasa lui. N-as vrea sa-l intreb nimic despre asta pentru ca imi este teama sa nu stric ceva.

Ce credeti? multumesc!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Lasa-l pentru unul mai matur.

| ionutalex13 a răspuns:

Sigur este vorba despre prietenie. daca era mai interesat de tine cred ca se putea vorbi ce ceva mai mult.