| Anton_Cornelia_1992 a întrebat:

sunt în clasa 8 și ma confrunt cu o problema destul de grea.eu de genu meu îs o fata zăpăcită, care se mai trezește în timpul orelor sa ma zică o prostie și colegi sa râdă. Dar faza e ca în pauze sau asa ma înțeleg foarte bine cu ei, radem, vorbim dar am un coleg care și el e la fel ca mine, zăpăcit care și el el comentează în timpul orei mi-a spus azi, noi purtam o discuție în contravictoriu ca dacă eu m-aș duce la mate info nu as face nimica și de acolo am spus ca nu are el cum sa știe.și el îmi spune ca eu nu știu ca colegi rad de mine și eu cred ca rad cu mine. Ce sa fac ca sa nu mai râdă de mine?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Sa stai linista in timpul orei, legata de scaun, poate si cu ceva in gura sau ca sa-ti acopere gura. Daca tot ai chef de vorbit in timpul orei, mai bine pentru tine si pentru reputati ta ar fi sa raspunzi la intrebarile profesorilor, sa iei note mari si sa le faci in ciuda la toti. happy Poate asa se mai potolesc. X rade de tine ca esti mai zapacita? atunci rade si tu de x ca abia reuseste sa treaca clasa.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Să nu mai fii așa "zăpăcită".

| Klein_Anita_1992 a răspuns:

Incearca sa alegi 2-3 copii si imprieteneste-te bine cu ei. Nu renunta la zapaceala, e caracterul tau! simtul umorului e o mate calitate