| Ramses_Back_1999 a întrebat:

Ma masturbez zi de zi, de minim 3 ori pe zi! E ceva rau?

18 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula tot ce este dus/folosit/practicat in mod extrem/intensiv poate avea efecte daunatoarea, la fel si masturbarea excesiva. Este indicat sa incerci sa reduci treptat frecventa mult prea ridicata a activitatii tale. big grin

| Hammurabi a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dupa care statistici te-ai prins tu ca e excesiv?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Cele care tin strict de logica si ratiune. big grin

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cele care tin de logica si ratiunea ta. Adica de modul in care ai fost crescut si invatat.
Un medic cu 40 ani experienta nu se baga sa defineasca ce inseamna prea mult cand e vb de masturbare, si ai gasit tu raspunsul prin "logica si ratiune"

| Emilian65 a răspuns:

Da, este foarte rau.

| minrest a răspuns:

Rau nu e. Dar de ce ai nevoie asa de mult? Lucrezi cu jumatate de norma la asta, mai mult chiar, cu sambete si duminici. Asta se face pentru eliberarea de tensiunea sexuala, e si o placere nu prea mare, in rest e bine sa faci lucruri ce cer inteligenta.

| Hammurabi a răspuns:

Rau nu e dar e cam epuizant...

| SG1995 a răspuns:

Pai e clar un lucru lipsa de ocupatie, daca sunt liber, si eu o fac de 4-5 ori pe zis, deci sfat: Mai fa si altceva cu viata in afara de labă, de exemplu ai putea sa inveti o limba noua, sa tocesti sa iei bacu, sa citesti o carte, sau sa vezi un film (nu porno). Limiteaza-te la o data-doua pe zi cel mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1-2 ori mai merge, dar iti recomand sa faci de cate ori simti nevoia.

| sweetangels a răspuns:

Sincer, multi o sa iti zica sa faci pana nu mai poti ca nu are nimic, dar adevarul e ca e altul. De ce? Simplu. Poate cat de curand o sa simti si tu nevoia sa-ti faci o prietena. Abia atunci o sa vezi efectele pe termen lung ale masturbarii excesive - nu vei putea sa ai relatii sexuale normale pentru ca nu o sa te mai exciti la fel de repede si nu o sa obtii orgasm/satisfactie atat de usor si de rapid precum obtii la masturbat. Rezultatul? Si tu si prietena ta o sa aveti o groaza de frustrari, ea ca nu te excita, tu ca nu o sa fii in stare sa duci un act sexual pana la capat (maxim 5 minute) daramite sa o mai satisfaci pe ea! Intelegi fenomenu?winking Las-o mai moale, redu partidele ca sa poti avea si tu in viitor o relatie sexuala frumoasa si satisfacatoare alaturi de prietena ta!

| Hammurabi a răspuns (pentru sweetangels):

Si mie mi-a zis bunica ca daca ma joc cu ea o sa-mi cada.

| anamaria82726 a răspuns:

Nu. Esti un pervers normallaughing TRIST. Daca o sa ai iubita o sa faci sex cu ea de 3 ori pe saptamana si 21 de labe

Răspuns utilizator avertizat
| Yon1470 a răspuns:

In afara faptului ca esti un *** si nu vei fi in stare sa-ti faci o relatie normala si cu timpul vei avea si probleme, nu ar fi nimic rau! Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yon1470):

Hai nu zau? esti tu sigur ca esti moralistul din poveste? ia mai gandeste-te.

| Yon1470 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai mult decat sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| Ramses_Back_1999 explică:

Am 15 ani!