| lovem3 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat? Sunt intr-o relatie de aproape 2 ani ne iubim dar in ultimul timp lucrurile s-au cam racit intre noi. Saptamana trecuta am fost in Bulgaria in vacanta si m-am indragostit de un baiat de acolo. Dadea semne ca ii place de mine ba chiar la sfarsitul vacantei mi-a cerut si o adresa de mail sa mai tinem legatura.Problema este ca m-am indragostit foarte rau de baiatul asta si mereu imi sta gandul la el chiar si cand sunt cu pretenul meu ma gandesc oare ce o face el acolo daca se gandeste la mine daca simte ceva pentru mine.Nu stiu cum sa trec peste situatia asta ca de constientizat stiu ca este o relatie imposibila fiind din tari diferite:-

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu simti nimic pentru prietenul tau si ai gandul la ala din bulgaria spune-i prietenului tau ca nu mai vrei sa fii cu el si mentine legatura cu bulgaru

| Cjay a răspuns:

Hmmm.mai aia a fost asa nu stiu cum sa zic atunci de moment iti zic eu ca nu-i la fel ala nici nu styy ce fel de persoana erastraight face

| Bittersweet_8364 a răspuns:

Parerea mea este ca ti s-au aprins calcaiele dupa baiatul asta doar din punct de vedere fizic.Esti foarte atrasa de el iar cu prietenul tau te-ai cam obisnuit in astia 2 ani dar iti garantez ca daca prietenul tau ar fi vreodata cu o alta fata ai vedea atunci cat de mult tii la el si o sa suferi ff tare. Te-ai plictisit de el si esti obisnuita sa-l ai mereu in preajma dar daca ai vedea cum iti este fara el iti spun eu ca abia atunci ai realiza cat de mult tii la el.Tot ce e nou este mai interesant si asta nu din cauza ca numai tii la iubitul tau ci pentru ca esti obisnuita sa fie al tau. Daca o sa-l lasi sa plece de langa tine la alta o sa vezi ca nu o sa-ti fie deloc bine.Nu face greseala de a da cu piciorul unei frumoase relatii pentru o frumusete de baiat pe care nici macar nu il cunosti calumea pentru ca s-ar putea sa-ti para rau si gandeste-te tu cum te-ai simti sa se bage alta in relatia ta si prietenul tau sa te lase pe tine pentru ea. Oribil nu? Sper sa gandesti si sa nu faci o greseala. Pup:*

PS: si eu am un prieten de 2 ani de zile si cu toate ca ne certam ff des si a intervenit monotonia stiu ca nu as putea sa stau fara el.

| virtuallove a răspuns:

Tot timpul intr. o relatie vor exista ispite. Nu te lasa ispitita, doar daca il iubesti cu adevarat pe prietenul tau. Daca nu il iubesti... De fapt... fa ce iti dicteaza inima.

| deea_1569 a răspuns:

Pai dupa mine mai bine ramai cu acest baiat de aici deore ce e si aproape de tine mai ales ca acel baiat e din Bulgaria treaba s`ar putea sa nu mearga asa bine mai ales ca va fi o relatie la distanta...Acum ramane la alegerea tha big grin
multa bafta!:*:*:*

| alisu a răspuns:

Pai incercati sa stati de vorba fff deschis, cum stau lucrurile. poat ecu acel baiat nu este chiar dragoste, dar dc sa dai cu piciorul unei relatii de 2 ani care se poate reface.

| Anne_4682 a răspuns:

Da ai dreptate faptul ca sunteti din tari diferite va poate afecta relatiasaddar incearca sa pastrezi legatura cu el ca nu se stie peste ani ce se poate intampla, poate o sa vina sa se stabileasca in Romania saw poate ca are aceleasi sentimente pentru uh si ar fi interesat de o relatzie cu tine. L`ai intrebat ce simte pentru tine?