| ***kiki *** a întrebat:

Ma simt asa ciudat...Nu mai sunt asa de sigura daca prietenul meu mai ma iubeste.Adica este cat de cat iubitor dar nu cum era inainte dar oricum ii pasa mai mult de parerea mea si daca nu imi placea ceva la el ma asculta si nu mai facea dar acum cand ii zic incepe sa rada.Nu ii reprosez toate lucrurile care ma deranjeaza ca majoritatea le tin in mine tot cu gandul sa nu se supere el sau sa zica ca sunt cicalitoare.Acum o saptamana am facut schimb de telefoane si cand mi l-a inapoiat pe al meu am gasit un msg de la o fata cu id ei.La ciorne mai exista alt id de fata salvat de el.De ce il intereseaza alte id-uri sau sa vb cu alte fete? Nu sunt chiar posesiva dar sunt geloasa desi ma abtin si nu fac scandal pe chestii din astea.Incerc sa i le zic cu calm ca sa nu se supere si el incepe sa rada ca si cum ar fi ceva normal.La inceput abia daca vorbea cu vreo amica ca sa nu cred eu altceva si acum e ca si cum eu nu as mai fi.Nici nu stiu cateodata cum de suport atatea. Faza cu id-urile nici macar nu i-am pomenit desi ma simt ciudat si simt nevoia sa ii zic dar astept momentu potrivit sa ii zic cu calm ca sa nu ne certam.Il iubesc enorm si maine facem 1 an dar vreau sa fie mai iubitor, mai atent cu mine, sa nu il mai intereseze altele ca, cam asta imi da de inteles.Cum pot sa il fac sa se schimbe daca cu vorba nu o sa inteleaga.Va rog vreau si eu sfaturisad. fundita pentru cele mai bune sfaturi si care ma ajuta sa il schimb.:*

Răspuns Câştigător
| cary29 a răspuns:

In primul rand, niciodata sa nu mergi pe ideea ca vrei sa schimbi o persoana. E cea mai proasta idee de pornire pentru a remedia o situatie. Dupa cum observ eu, el e in faza in care considera ca isi poate permite cam orice fata de tine pentru ca tu ii permiti si ca il vei ierta. Dar vad ca el deja nu te prea respecta, daca rade ca si cum ar fi ceva amuzant in ceva ce tu consideri ca ii serios si observ ca nu ii mai pasa ca ce gandesti tu si ca nu il mai intereseaza parerea ta. Dupa cum observ, tu nu te mai poti deschide fata de el pentru ca ori rade sau pentru ca nu doresti sa il superi. Dar daca nu poti comunica cu el, ce rost mai are relatia? Deci zici ca maine faceti un an, ce-ar fi daca tu te-ai aranja, sa iti faci o schimbare la infatisare astfel incat sa ajungi sa fii mai sigura pe cum arati tu.Sa stii ca increderea de sine atrage cel mai mult la o persoana, incearca sa fii mai puternica si mai increzatoare in tine.Deocamdata tu i-ai permis prea multe si ai fost prea moale fata de el, e timpul sa iei atitudine, incepand de la tine.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Comportamentul lui este NORMAL pentru o relaţie de un an.
Comportamentul tău este normal dacă ai maxim 15 ani!
Ce-i aia schimb de telefoane? Eşti iubita lui sau poliţista responsabilă cu urmărirea post-eliberare condiţionată?!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Uite vezi? Din nou greşeşti!
Cum adică "aştepţi să te sune"?!
Da' ce tu nu poţi forma un număr de telefon?!
Cu cât aveţi aşteptări mai mari de la băiatul de lângă voi, cu atât veţi suferi mai mult. Pur şi simplu gândiţi-vă cum ar fi ca voi să fiţi "el" şi să vă aveţi pe voi pe post de prietenă? Aţi fi în stare să vă înduraţi atâtea ifose nejustificate?!
Mai pe scurt: Sună-l tu!
Salut!

| Zenithf a răspuns:

Intr-o relatie este importanta comunicarea, intelegerea si increderea la fel de mult ca si iubirea. Si sa nu-L lasam pe Dumnezeu pe planul al 2-lea. Undeva relatia voastra scartaie, si ma tem ca mai mult scartaie din partea lui, nu-i indeajuns de deschis inaintea ta. Ma tem de mai rau. straight face
Domnul fie cu voi.

| Lora a răspuns:

Maine ai spus ca impliniti un an, cred ca maine e o oportunitate in care iti poti exprima neplacerile, daca ai de gand sa-i iei cadou pe langa acel cadou adauga si neplacerile si dorinta de-a va fi bine unul alaturi de celalalt. O zi buna!

| adina_6125 a răspuns:

La muti ani!

ce sa zic poate erau doar niste amice si daca vrei sa fie mai tandru cu tine trebuie sa ii spui ca daca nu isi revizuieste comportamentul te desparti de el pentru ca n-o sa-i suporti lui toate mofturile si incearca sa fi mai aproape de el

iubiti.va mult si sa fiti fericiti:*

| DeadlyJokes a răspuns:

Am 2 lucruri de zis:1.Nu am citit toata intrebarea(Adica frate ai vaz cat ai scris)2.Nu te mai iubeste! Si daca vrei sa-l faci sa te iubeasca puneti silicoane!

| ***kiki *** explică:

Am 17 ani si faza cu schimbu de telefoane a fost ideea lui dar fiecare cu cartela lui dar faza e ca a ramas mesaju acolo salvat. O sa tin cont de sfaturile voastre multumesc mult:*. O sa dau si fundita si puncte dupa ce vorbesc cu el.Astept sa ma sunehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce trebuie sa faci? Nu sa te razbuni, sa gasesti motive pentru care nu puteti sa va vedeti si vezi daca te cauta pe parcursul zilei. Daca nu te cauta, prea putin ii pasa de tine. Fa-o si pe asta, vorbeste cu el spune-i ce ete nemultumeste, vezi cum reactioneaza... daca te asculta si incearca sa se schimbe si sa remedieze situatia, inseamna ca te iubeste si tine la tine, dar daca rade si face haz de necazz, atunci inseamna ca isi bate joc de tine. Daca o sa mai continuati, cu timpul ii vei spune cat mai putine lucruri, nu va mai exista comunicare si s-a terminat tot. Comunicarea este cheia intr-o relatia iar daca aceasta comunicare nu mai exista, s-a rupt filmul.

Incearca sa te impui big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa a fost si in relatia mea.doar ca fara faza cu idurile...si pana l urma sa departat dintr-o data de tot si sa dus relatia mea frumoasacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa a fost si in relatia mea.doar ca fara faza cu idurile...si pana l urma sa departat dintr-o data de tot si s-a dus relatia mea frumoasacrying