| AnnaCristinaa a întrebat:

Am o mare problema.Prietenul meu a plecat la facultate in alt oras, avem o relatie de aproximativ 8 luni.Sunt sigura ca nu va mai fi la fel.Sunt o persoana careia ii place ca toaa atentia sa fie asupra ei.Nu vorbim foarte mult pe zi ceea ce ma deranjeaza.Insa nu pot sa ii reprosez acest lucru deoarece ma tem ca va crede ca sunt prea geloasa/posesiva..Credeti ca relatia noastra ar putea continua? Ce sfaturi ati putea sa-mi dati?

5 răspunsuri:
| Michaela89 a răspuns:

Oh..Nu te speria. Stiu ca timpurile s-au schimbat foarte mult, dar..mai exista inca oameni care iubesc..Asa ca daca te iubeste si tu il iubesti, puteti trece peste orice impreuna happy

| neutrino a răspuns:

A fost odata ca-n povesti...

| Azµre a răspuns:

Îl iubești?

| ILoveMI a răspuns:

Relatia voastra ar putea continua daca in curand te vei duce si tu in acelasi oras.
Si nici asa nu e garantat.
Viata de student te cam da peste cap in primii ani.
Eu in locul tau nu mi-as face sperante prea mari.
Asta nu inseamna sa renunti acum pentru ceva ce s-ar putea intampla in viitor...dar asteapta-te sa se raceasca treptat de tine, pana cand va disparea complet din scena.

| Ionut_Alex_1989 a răspuns:

Pai in primul rand, mai fa-ti dracu un gagic langa tine, care sa iti ofere atentie..si care sa aiba si o scula mare... si.ii spui celui actual, ca tu te mai freci asa din cand in cand cu unu.dar totusi il astepti pe el, sa ia vacanta si sa vina acasa, sa te freci si cu el...mai romantic asa, ca il iubesti. Pup, funda te rog!