| mihaelamimi20 a întrebat:

Ma simt singura adica nu ca nu am prieteni sau nu sunt bagata in seama am prietenii dar mereu sunt trista si cand vreau sa-mi fac un prieten(iubi) ma refuza(am incercat cu 2) ce sa fac ca-sa ma simt mai fericitahappy

Răspuns Câştigător
| Forev3rAlone a răspuns:

Nu poti obliga pe nimeni sa iti fie prieten sau sa te iubeasca.
Eu zic sa mai incerci sa cunosti persoane noi, incearca de exemplu sa aiba legatura cu un hobby de-al tau.Ai asa vei gasi persoana cu acelasi hobby si poate va imprieteniti.
Si stai calma, nu o sa ramai singura!winking

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Inca nu ai intalnit persoana potrivita, se va intampla si asta cand va veni momentul asa ca nu fi trista

| DenisaAbdn a răspuns:

Probabil ca esti refuzata pentru ca baietii te simt ca vrei un "iubi", oricare ar fi el. Si de ce ai nevoie de un iubit ca sa te simti fericita? Nu ai nici un fel de asteptari de la tine? Renunta sa mai gandesti superficial, ai mai mult respect de sine si incet, incet, lucrurile se vor schimba. In bine.

| neutrino a răspuns:

Probabil nu stii nici ce inseamna prieten si nici iubit. Dar tu doresti sa ai. E bine sa incerci cu mai multi.

| Vix999 a răspuns:

Dar de ce fericirea ta e conditionata de altcineva? Nu poti fi fericita daca nu ai iubit sau ce? Trist, foarte trist.
Dupa 2 refuzuri deja esti depresiva? laughing)
Probabil erau persoanele nepotrivite. Trebuie sa incerci mai mult. Desi repet, fericirea ta NU ARE VOIE sa depinda de altcineva

| Maryo1o1 a răspuns:

Simplu frati prieteni noi nu e asa de greu. Oricine stie asta.Si eu ma simt singur uneori si nu vorbesc cu nimeni si toti ma suna in continuu am o gramada de prieteni dar nu sttiu daca ma intelege cu adevarat vreunul pana acum ma intelege doar o fata care sta in alt oraslaughing. Deci la mine e mai complicata situatia.Nu prea stiu ce sa zic pentru ca nu dai mai multe detalii. Daca vrei sa imi zici mai multe baga id de mass:marius_lucian1998. Poate te voi ajuta mai mult daca imi dai mai multe detalii. Sper ca team si te voi ajuta.

| mihaelamimi20 explică:

Am si parinti despartiti stau numai cu mama mea si ea nu prea poate sta sa vb cu mine din cauza serviciului si in prietena mea cu care ma inteleg cat de cat bine nu pot sa ii zic nimic nu am incredere in ea

| Deathsith666 a răspuns:

Buna, de curand am cunoscut si eu o fata exact ca tine si o iubesc foarte mult. M-am transferat in alt liceu si asa am cunoscut-o, sunt in clasa cu ea. Din prima zi cand am vazut-o m.am indragostit de ea, era retrasa, vorbea mai mult cu, colega de banca si mai putin cu restul. Mereu era trista, i-am spus ca imi place de ea si de atunci sunt cu ea. Imi place sa o fac cea mai fericita fata din lume. Sfatu meu e sa incerci sa comunici mai mult cu cei din jur, sa te faci placuta, si curand cineva se va indragosti de tine. Nu conteaza ca te-au refuzat 2, vor vedea ce au pierdut. Iesi cu prietenii pe afara, distrati-va, si nu te gandi ca nu ai prietenhappy imbracate provocatorwinking succes!