| Sunflower1503 a întrebat:

Buna, TPU crying((
Simt ca nu fac parte din aceasta lume. Nu ma pot integra in societate, desi vorbesc cu toti ei ma exclud. Aproape ca si familia mea face asta.
Nu stiu daca e sau nu vina mea. Daca tac si nu fac nimic ceilalti ma marginalizeaza. Daca vorbesc cu ei, tot cam asa. Eu mereu ii ajut si ei ma rasplatesc intorcan du mi spatele cu vorbe grele. Sunt a 9 a. Vreau prieteni cu care sa ma simt bine.
Desi, nu stiu de ce, imi place sa fiu singura, mi ar placea sa merg intr o jungla sa fac tot ce imi place.
Dar tot vreau sa fiu apreciata si bagata in seama.
Cand vorbesc intr.un grup de mai multi elevi, ei se poarta de parca nu as fi acolo.
Eu cand sunt mai fericita incep sa vorbesc mult. Poate altora nu le convine asta. De ce nu imi. spun pur si simplu ce nu le convine la mine. Eu nici nu am curajul sa ii intreb sau sa urlu la ei.
Ma simt bine cu animalele. Parca cu ele ma inteleg.
VREAU SA MA AJUTATI SA POT SA IMI FAC PREZENTA PLACUTA!
Fara bataie de joc, va rooog!

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa încredere în tine. Tu te simți că rățușca urâtă pentru că n-ai găsit încă grupul tau de lebede.
Nu ești singura care nu se înțelege cu colegii. Multi sunt nefericiți in școală. Așa e in perioada adolescentină. E vârsta cea mai dificilă atât pentru voi cat și pentru cei din jurul vostru. Dar vestea buna e că va trece peste câțiva ani.

| Steregoi a răspuns:

E cazul sa te lasi evaluat de Dumnezeu privind in oglinda numita Biblie. Daca parintii, societatea nu te vor, te vrea Dumnezeu. Dumnezeu nu te vrea la el in cer ci aici pe Pamant.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai inseamna ca nu esti inconjurata de oameni ca tine si care gandesc precum o faci tu, tu nu ai nici o vina, nu merita sa iti mai faci astfel de ganduri.
Ei daca te vad fata aia cuminte care prefera sa nu intre in probleme zic ca nu esti ca ei si ca nu are rost sa te bage in seama.
Pot spune ca am trecut si eu prin problema ta.Crede-ma.
Uite,daca vrei sa te mai ajut cu niste sfaturi, ma poti intreba aici prin mesaje private.
Nu merita.sa.fi trista ca nu ai nici o vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dragut te intelegi cu animalele happy
Asa e lumea nu te simti vinovatã, toti oamenii sunt egoisti, daca nu te acceptã ii lasi tu pur si simplu, ei te pierd nu tu pe ei.
Gasesteti o pasiune doar tu te poti face fericitã, nu astepta nimic de la nimeni.
Nu-ti fie fricã de singurãtate, neacceptare de catre ceilalti, invata sã-ti placa propria ta companie. Dupa o sa observi care persoane le plac intr-adevar compania ta happy

Răspuns utilizator avertizat