| lovelyta a întrebat:

ofer Funda. Am o problema prea grava pentru varsta mea. Am 15 ani si nu ma bucur cum ar trebui de viata. Ma simt singura desi poate nu sunt. Am nevoie de niste prieteni care sa fie mereu langa mine sa ne sprijinim reciproc si nu am asa ceva. Am doar prieteni cu care ies si cu care cateodata nici nu ma simt bine si pe care nu ma pot baza. Exista o zi foarte frumoasa si dupa aia cand cred ca totul va fi bine urmeaza o saptamana de tristete.am impresia ca m-am inchis in mine ca traies in lumea mea ca nimeni nu ma intelege si ca eu nu mai pot sa comunic cu lumea asa cum comuniam inainte. Nu ma bucur de ce am. Ca sunt sanatoasa, ca am ce sa mananc, ca nu am dus lipsa de nimic si ca am niste parinti care ma iubesc si ca ma duce mintea si ca am note bune la scoala. Nu. Eu vad partea negativa : faptul ca ma simt singura, faptul ca nu am nici un prieten care sa ma tina in brate si sa imi spuna ca totul va fi bine iubirea mea, faptul ca nu sunt fericita. Sunt trista pentru ca gandesc pesimist si nu stiu ce sa fac. Simt ca o iau razna. Vreau sa fiu fericita. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Si eu sunt uneori in situatia ta dar ma gandesc ca poate mi-e mai bine fara ei.Nu merge intotdeauna dar, eu macar incerc.
Daca vrei imi ceri id-ul printr-un mesaj si mai vorbim.
Am 14 anibatting eyelashes.

| AxelTerner a răspuns:

Salut Fericirea ta nu consta numai in "Prieteni" uni prieteni poate sa vorbeasca cu tine frumos acu dar mai incolo te injura uite si eu trec in momente din astea cu cea mai buna prietena a mea este plecata la tara de 2 luni si trebuie sa vina zilele astea abia astept dar mereu simt ca o pierd in fata la 2 din buni mei prieteni deoarece ea a fost cu amandoi.Dar incerc sa uit sa ma gandesc la alceva sa fac orce dar sa nu ma gandesc in ea eu sunt baiat si ma bag in lumea Gamingului.Daca esti fata incerca sa te distrezi daca vrei sati afli care iti este un "bun prieten" incearcai. Fericirea nu o gasesti usor trebuie sa lupti pentru ia. Daca iti place/te place un baiat incearca sa lupti pentru el si dai o sansa sa vezi cum e cu el incercarea moarte n-arewinking

| Anonimaa909 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa socializezi mai mult...adica cu daca ai doar prieteni astia cu care iesi si iei nu te pot intelege nu stiu gasestiti vreo verisoara sa devina cea mai buna prietena a ta, sa te poti baza pe ea.ecc.si nu te simti singura pentru sunt singura ca nu esti, deschidete. spune persoanelor din jurul tau tot ce simti.
Si.toti avem inauntrul nostro o lume doar a noastra.:X
Deci eu te sfatuiesc sa te deschizi, sa comunici mai mult.
Bafta :*
>big grin

| BlueStyl3 a răspuns:

Incearca sa fi pozitiva.Gandeste ca, cu timpu o sa ti se intample ceva si o sa te deschizi din nou, dar trebuie sa astepti, nu te grabi.