| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt singura, nu am mai avut o relatie cu un baiat de 6 luni, am avut pretendenti dar am refuzat, si nu stiu de ce, am doar 18 ani, ce parere aveti?

18 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

E normal. Nu trebuie sa ai mereu prieten. Daca nu ti-a placut de nici unul din ei, nu trebuia sa spui da. Stai linistita, o sa iti gasesti persoana potrivita! :*

| PinkTerror a răspuns:

Este posibil ca tu acum 6 luni sa fii fost ranita?

Daca asta este situatia este posibil ca tu sa ai nevoie de un timp mai mare sa te impaci cu relatia aceea.

Persoane o sa tot fie in jurul tau si pana la urma o sa vina si el.

Have Fun

| heiii a răspuns:

Mhm...este foarte interesanta gandirea umana,iar uneori este si cam proasta.tu nu faci exceptie. banuiesc ca iti doresti sa gasesti un baiat special,cineva diferit de ceilalti. extindeti grupul de prieteni,du'te sa faci dansuri, canta la un intrument, inot, desen, orice iti face placere, dar atunci cand vei gasi un baiat care crezi ca se incadreaza in preferintele tale si crede'ma ..se va intampla asta, accepta o relatie cu el doar cand vei fi sigura! deoarece vei simti dupa aceea ca iti lipseste ceva, vei deveni confuza si el poate va fi ranit.

| Purec a răspuns:

Nasol... o sa ramai vesnic singura.

| alexya_8105 a răspuns:

Stai linistita, ai o varsta foarte frumoasa traieste-ti varsta si mai ales eu zic ca nu cauti unde trebuie, eu mi-am cunoscut pereche cunoscand prieteni ai prietenilor mei, am tot facut cunostinta pana intr-o zi cand l-am intalnit...un sfat: intr-un club nu iti gasesti pereche 1 la 1000 au sansa asta

| Mihay95 a răspuns:

Oare nu iti plac baieti?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti spunem parerea noastra vis-a-vis de cum te simti sau de plangaceala pe care ai facut-o (si) mai apoi?
Lasa nu raspunde ca cine stie cu ce mai vii. Deci, cred ca te simti singura intr-adevar si mai cred ca esti bleaga si pierzi vremea cu victimizari. Nu e dator nimeni sa te inveseleasca pe tine, asa ca misca-ti fundul si distreaza-te putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te simti singura? Cum ramane de cei din jur? parinti / tovarasi.
Si ce nu stii, De ce i-ai refuzat pe respectivii pretendenti? La intrebarea asta numai tu poti sa raspunzi, tu ai fost la carma cand ai luat o hotarare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

VAI DE NOI LUMEEE e singura de 6 luni :O :O, deci nu 1 2 3 4 5, CHIAR 6?!?!? moarte curata LUMEE.
ps: ai tu 18 ani dar nu dai dovada, parca vezi domne au trecut 12 ani nu jumate, pai de aia nici nu gasesti pe cineva care sa tina la tina cai schimbi ca pe șosete si nu stai sa cunosti calumea acea pers sa vezi daca intr-adevar va potriviti. mai cresti

| MauiStatue a răspuns:

De unde sa stim noi, ce ai tu din alea 3 randuri ce ai scris tu?
Nu l-ai gasit pe fat frumos, mai cauta. Bafta.

| Ahead a răspuns:

Pai ar trebui sa te cunosti mai bine pe tine, sa te auto cunosti, sa vezi unde esti si sa incerci sa evoluezi
Asta o poti face prin a iti dezvolta personalitatea poti incepe de aici :
http://despreseductie.ro/category/dezvoltare-personala/

Sunt sigur ca va avea un impact major in viata ta, asa cum s-a intamplat si schimbarea cu mine din interior in exterior :D

| Kristelle a răspuns:

Dupa parerea mea, inca nu ai gasit un baiat care sa-ti starneasca interes, poate iti este frica sa incepi o noua relatie.

| aladin83 a răspuns:

Si eu sunt singurel, am 29 de ani si in aceesti ani nu am gasit pe nimeni sa ma iubeasca sufleteste.

| aladin83 a răspuns:

Si eu la 29 de ani sunt singurel, nu am gasit pe nimeni sa ma iubeasca sufleteste

| mitu_5569 a răspuns:

Ia zi baby vrei sa fim impreuna? ca si eu sunt singur