| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot intreb daca e ceva in neregula cu mine de nu se gaseste un baiat care sa ma placa si sa-l plac si eu pe el. Am 17 ani, iar toate prietenele,,trag" de mine sa-mi fac prieten. Nu vad rostul unei relatii daca nu tin la nimeni. Sunt cativa baieti care-mi dau tarcoale, dar pastrez o distanta, cat sa-nteleaga ca suntem simpli prieteni si atat. Ceea ce nu-mi place la ei e ca nu stiu sa scrie doua propozitii corect, au aerul acela al baietilor care au la ei o doza buna de fraze menite sa agate fetele(sau cel putin, pe cele mai credule), beau, fumeaza si pur si simplu, NU-MI PLAC. Poate am eu ceva? Frumoasa foc nu sunt, dar nici urata cat s-o iei la fuga cand ma vezi. Pot spune ca sunt destul de draguta, stiu sa ma fac placuta, sunt apreciata de catre ceilalti(rude, cunostinte, colegi, profesori, directori etc). Sunt o persoana amabila, miloasa, generoasa, mi s-a spus adesea ca am un suflet de aur, iubesc simplitatea, dar sunt complicata in felul meu. Stiu ca ma pot remarca si altfel decat purtandu o fusta pana la mijloc, machiata ca la circ, injurand pe holurile scolii si incepand sa dansez in clasa. Comportamnetul unor fete din liceul meu mi se par chiar iesite din comun. Nu sunt frumoase deloc, unele dau in gropi de destepte ce sunt si totusi, roiesc baietii in jurul lor ca albinele pe langa stup. Totusi, daca stau si ma gandesc mai bine, la cum sunt ele, asa-s si baietii care le dau tarcoale. Am avut un singur prieten, cu care am avut o relatie de un an si jumatate. Am tinut la el enorm de mult si sunt sigura ca a tinut la mine. M-am despartit de el pentru ca odata ajunsi la liceu, pe la sfarsitul clasei a IX-a am observat ca a inceput sa se schimbe in rau. Oricum, nu mai tineam la el ca inainte.

De ce credeti ca nu se gaseste un baiat,, calumea" care sa se uite la mine? S-au terminat cumva toti baietii,, buni" si eu nu am aflat inca?
happy

5 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Maaaai, ai 17 ani big grin e timp pentru toate, cel potrivit e chiar dupa colt, cu cat te gandesti mai putin la asta cu atat mai repede va aparea cine trebuie. Nu vorbi ca la 40 de ani, auzi ca chiar nu se gaseste un baiat ca lumea. se gaseste, daca nu acum, atunci mai tarziu big grin si e bine ca ii eviti pe golaniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gândeşti foarte matur şi se vede că eşti o persoană deosebită.
Nu ai de ce să-ţi faci probleme.Ai doar 17 ani, ai tot timpul din lume.O să cunoşti un tip care să corespundă standardelor tale, care să te iubească şi pe care să-l iubeşti.Sunt sigură de asta.O fată ca tine nu are cum să îmbătrânească singură. Trebuie doar să ai răbdare.Nu te mai stresa şi nici să nu-ţi treacă prin cap să te schimbi, sau să-ţi doreşti asta.
Ce-i pentru tine, e pus deoparte!
O seară plăcută!

| Rooobi a răspuns:

Da pai tu zici ca sunt cativa baietii care iti dau tarcoale, dar fumeaza, bea si sunt jmecheri. Dar asta e chestia tu te lasi cautata mai mult adica de ce nu te-ai gandit sa cauti si tu un baiat care iti place. Si cred ca esti genu care se lasa greu si de aia
baietii aia mai jmecherii iti dau tarcoale pentru ca te vad mai inabordabila si poate te vor. Si daca aia incerca cu tine si nu reusesc, atunci baietii dragutii dar mai rusinosi nici nu se obosesc pentru ca sunt siguri ca n-au sanse.

| WebEye a răspuns:

Nu e problema ta, esti o persoana diferita care nu face parte din 'turma' si inca nu sa ivit pentru tine persoana potrivita, mai asteapta pana la urma il vei gasi!

| Gekiro a răspuns:

Intr-o zi, te va gasi cineva care sa te merite si sa-l meriti si tu.Viata iti e in fata.