| anonim_4396 a întrebat:

Mai am 10 zile pana sa /imi vina menstruatia... am niste scurgeri rozioare ce poate fi?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai avut contact sexual, poate fi un semn de sarcina (sangerare de implantare), desi e cam devreme. Daca nu, e un semn de dereglare hormonala sau de rana la nivelul uterului, colului sau vaginului, oricare dintre posibilitati necesitand control ginecologic cat mai urgent.

| alexam a răspuns:

E posibil sa fie un fel de raceala, mergi la un consult ginecologic

| andreea_8479 a răspuns:

Poate fi cv grav...sau nu
depinde cum t simti u... cel mai bine ar fi sa consulti un medic...mai bine acum decat mai tzwinking

| J7anine a răspuns:

Nu te ingrijora, banuiesc ca esti la inceput de drum. happy nu e nimic neobisnuit, organismul se pregateste sa elimine endometrul. atat timp cat nu miroase urat sau nu ai dureri sau alte neplaceri ( usturime de ex) nu cred ca e grav. pentru linistea ta poti sa mergi la un ginecolog, chiar e recomandat macar o data pe an.

| Beatrice_6624 a răspuns:

DC endometru nu se elimina, dar acea scurgere roz cred ca cel mai bine stie ginecologul, nu prea e normal asa ceva si cu 10 zile inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fereste-te de manevrele gen degete in vagin se poat rani si colul si vaginul, fara jucarii sexuale si masturbare violenta, sau sex violent.