| Dayana98 a întrebat:

Pe 20 am avut un contact neprotejat(a ejaculat afara),dimineata am observat mici scurgeri maronii, pe parcursul zilei, inclusiv si astazi(21) in acele scurgeri au aparut mici tesuturi de sinje, acum au disparut aceste scurgeri.Mentionez ca de pe 20 si pina acum au aparut durerile de sini.Cam peste 3-4 zile ar trebui sa-mi vina menstruatia, dar luna trecuta tot am avut asa ceva, aveam scurgeri 1-2 zile,se opreau,iar veneau, iar se apreau, cam o saptamana si ceva a fost asa si luna trecuti dupa 42 de zile mi-a venit menstruatia.As vrea sa stiu daca am sanse la o sarcina din cauza contactului neprotejat si daca poate sa vina menstruatia si sa nu am o eventuala sarcina daca am asa gen de scurgeri? Va rog sa ma ajutatisad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este demonstrat stiintific ca in saptamana de dinaintea menstruatiei formarea formarea unei sarcini este IMPOSIBILA chiar daca sexul intretinut in aceasta perioada se termina intotdeauna cu ejaculare in vagin. In cazul tau este destul de greu sa stabilesti exact perioada de 7-8 zile de dinaintea urmatoarei menstruatii din cauza faptului ca ciclul tau menstrual este NEREGULAT, insa de regula scurgerile de natura celei prezentate sunt premergatoare menstruatiei urmatoare pe cale de a se produce. Din acest motiv probabilitatea unei sarcini se poate exclude aproape in totalitate. Insa ar trebui sa stii deja si sa fii constienta ca o femeie cu ciclul menstrual NEREGULAT este "condamnata" sa intretina mereu acte sexuale DOAR PROTEJATE. Multa sanatate.