| Sara2 a întrebat:

Mai demult el a atins un prezervtiv de varful penisului apoi l-a intors invers ca invers trebuia apoi l-a rulat si am avut contact cu acel prezervativ, apoi dupa 2 saptamana am inceput sa iau contraceptive yaz pentru prima data si a curs menstra doar 5 zile (inainte era 7 si era mai intensa) si am ameteli si ma simt grea in burta, este posibil sa fiu insarcinata de la atat? alt contact nu am avut nici inainte nici de cand iau pastilele

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca menstruatia pe pastile sa fie mai redusa. Sunt sigura ca nu esti insarcianta, daca ar fi existat cea mai mica suspiciune, ginecologul care te-a consultat inainte de a-ti recomanda pastilele, nu ti-ar fi dat anticonceptionale.

| radu75 a răspuns:

Gravida nu esti, iar ciclul tine mai putin pentru ca se regleaza totul din cauza contraceptivelor(acesta e rolul lor sa regleze ciclurile menstruale ). Grea in burta te simti pe la 3 luni, e doar psihicul tau, stai calma si mare atentie, vezi ca si anticonceptionalele pot face rau, le ai luat dupa ureche sau prescrise de medic in functie de organismul tau?

| unicka a răspuns:

Eu una nu cred poate altii au o alta parere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Stai lin.Nu ai cum sa te simti "grea in burta" dupa nici o luna in care presupui ca esti gravida.:*