| nicolll a întrebat:

Mi-a dat medicul anticonceptionale pentru a trata un chist dar nu mi-a facut nici un consult, inainte de a le incepe sa le iau am avut un incident un prezervativ intors el l-a atins putin de varful penisului si l-a intors si am avut contact sexual cu el, apoi am inceput sa iau pastilele si am inceput sa ma ingrijorez sangerari am avut in prima luna toata luna si in pauza dintre blistere mi-au curs cheaguri si menstruatie doar 2 zile cum am inceput urmatorul blister s-a oprit menstruatia, luna asta nu mai am deloc sangerari pe perioada lor nu stiu ce sa cred, 3 teste de sarcina au iesit negative facuta dupa mai bine de 1 luna oare sunt insarcinata?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata. Se mai intampla probleme in primele luni de anticonceptionale, mai ales la paciente cu afectiuni grave cum sunt chisturile ovariene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. dar nu cred ca esti. mai fa un test de sarcina. spune-i si prietenului tau de problema asta.