| Sara2 a întrebat:

In urma cu aprox 40 zile (16 ianuarie) am avut un contact sexual in care el a atins prezervativul de varful penisului apoi l-a intors invers ca invers trebuia si am avut contact cu acel prezervativ era perioada fertila, pe 29 ianuarie mi-a venit menstruatia si m-a tinut 5 zile, inainte ma tinea 7 (de pe 29 incepusem sa iau si anticonceptionale) mi-am facut 3 teste la 24, 31, respectiv 38 zile, toate 3 negative, pe 24 mi-a venit menstruatia din nou si pe 26 mi-a trecut, m-a tinut 2 zile sad e posibil sa fiu insarcinata? pot fi insarcinata de la acel prezervativ? am luat anticonceptionalele corect si de cand am inceput sa iau pastilele nu am mai avut nici un fel de contact cu nimeni

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata. E normal ca menstruatia pe anticonceptionale sa fie mai scurta si mai putin abundenta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e ok, dar tu la ginecolog te-ai dus? Ca probabil ai o dereglare hormonala.

| Sara2 explică:

@brigaela dar luna asta doar 2 zile e ok?

| Sara2 explică:

La asta ma gandesc sa nu fi avut vreun strop de lichid sad si a 2 luna au curs si cheaguri dar a tinut 2 zile

| Ea12345 a răspuns:

Este normal...chiar si 2 zile.

Uneori tine saptamani, alteori doar 2-3 zile.

| Silviu591 a răspuns:

Pai intai citeste cum se foloseste un prezervativ. daca il pui gresit il scoti si`l arunci. dar nah.oricum.nu esti insarcinata.

| Deeiu a răspuns:

Asa mi se mai intampla si mie cateodata(imi vine de 2 ori intr-o lunastraight facesi cand vine a2a oara tine decat 2 zile, urmatoarea luna imi vine normal)-(asta mi se inampla odata la 3-4 luni, nu in fiecare lunahappy )...si totusi sunt virgina, deci.nu este posibil sa fii insarcinata, dar ca sa fii tu foarte sigura, mai fa un test de sarcinahappy
Noroc!kiss

| pendula a răspuns:

Felicitari o sa fi mamica.

| dede16 a răspuns:

Pai nu esti insarcinata. poti sta linistita.
daca a atins prezervativul cu varful penisului nu spune nimic, daca varful penisului avea "love drops" sau lichid pre-seminal atunci ar fi o problema whistling. oricum stai linistita; daca testele de sarcina au iesit negative nu ai de ce sa iti faci griji.
In fond si la urma urmei au fost 3 negative, nu unuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza anticonceptionalelor se deregleaza intreg ciclul menstrual. E ca si cum ai intreba daca ramai insarcinata din sarut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu poti ramana insarcinata si testele sunt intr-adevar bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este posbil sa fi insarcinata de la asa ceva