| victoR1k_1606 a întrebat:

Mai exista asa numita "dragoste adevarata", in care o fata sa-l placa pe baiat nu numai pentru aspectul sau fizic ci, si pentru ce este el cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Exista, Victore! Exista.Eu iubesc enorm un baiat care nu e prea frumos, dar care are o inteligenta desavarsita.
Daca nu esti atat de frumos cum ai vrea, atunci poate ai alte calitati care compenseaza.
Deschide larg ochii si nu te mai uita la pitipoancele care se uita doar la cei frumosi si cu bani, mai sunt si alte fete care apreciaza alte calitati, adica personalitatea si sufletul omului, care dupa mine sunt calitati extrem de importante.
Pentru ca sa fiu sincera, daca as iesi cu un tip foarte frumos dar fara pic de creier si farama de personalitate...mai bine nu.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exista.Acul poate fi gasit de vreun norocossmug

| Dominicc a răspuns:

Ohoo hhoooo hooo cum sa nu happy

aici majoritatea fetelor sunt cu ideea ca nu conteaza aspectu cat conteaza comportamentu'. Dai hai sa facem o reuniune unde sa ne vedem astia de am zis ca ne placem doar pentru comportamenti si aspectul e pe locul 3/4. Oare atunci ce mai zicem? am fost beat/a frate, ce sa imi faci.

Asta e asa... pentru ca majoritatea zicem ca nu conteaza, dar asta e peretele din inaintea luxului. adica tu ma vezi cum arat dar daca nu iti place ma eviti si nu ajungi sa ma cunostii. Poate iti placea comportamentul meu. Frumusetea e trecatoare si nu o sa ramai asa vesnic.

Da mai sunt si persoane care trec peste asta, prefera un baiat cu un aspect dragut si un caracter puternc. Ce vrei mai mult? Aici au parte unele fete de asa ceva. Pentru ca baiatul acela va deveni tot ce si-au dorit ele.

La majoritatea fetelor frumoase nu ne uitam (noi baietii) decat la fund, 'tate" si? de fapt la cam tot ce tine de mers pana la? eh...

Dar fata aia se simte bine cand 100 de barbati se holbeaza la ea, dar faza e ca ea nu devine decat o simpla jucarie sexuala. Asta e problema tipurilor de fete care au cu ce atrage in orice secunda un barbat dar devin decat o jucariee.

Cam asa si la aspect. Daca tu vrei fotomodele, cauta-le pe alea. Dar le faci fata? adica devi tu ala care o sa fii controlat si pus la. de ea(fata) sau tu mergi pe principile tale, si devi barbatul care ia decizile?

Eu mai cred ca exista dragoste adevarata. Chiar de mai ramane o singura persoana pe glob si are intentia asta, se zice ca inca exista.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

DA dar din pacate in cazul meu el nu a pus suflet in relatie si a renuntat prea usor
nici la ora actuala el nu si-a dat seama ca am tinut enorm la El crying

| тecнιннιlα a răspuns:

Eu sunt genul acesta de pers. si cunosc multe fete la fel, dar cunosc si fete pe intereswinking.

Nu`mi place de ex sa am asa numitele "aventuri" (aventura prea mult spus) cu un baiat sa fiu cu el doar pentru ca asa e la moda, doar ca sa nu rada lumea ca nu am iubit, doar pentru ca are conditie fizica, materiala etc sau ca ii frumos, respectat, bazat etc. straight face. Urasc chestile astea. ( binenteles e doar parerea mea laughing ).

Fetel de genul care intrebi u sunt asa zisele fete adevarate ca sa zic asa (poate o sa ti se para ca m`am laudat, si daca am facut scuze laughing, dar pur si simplu am recunoscut cum sunt si cum cred eu ca sunt celelalte fete) care se uita intr-adevar (oricine) la aspectul fizic, sa aiba totusi ceva in cap laughing sa stie cum sa se comporte cu o fata, sa o respecte, iubeasca, sa o pretuiasca. etc. si totul i se va intoarce inapoi de catre ea (anumite pers. in nici un caz cele prefacute big grin). Poate o sa vi se para si o sa ma criticati ca la 15 ani ma daw asa atotstiutoare, dar sincer eu asa vad un cuplu adevarat care se iubesc. nb :* ( scuze poate am scris prea mult, prea aberant, poate am gresit cuv sau altceva, dar nu is putin cam obosita laughing ).

Răspuns utilizator avertizat
| alinpocris10 a răspuns:

Poti gasi asa ceva dar foarte rar si cand gasesti accea persoana iti dai seama ca dupa ceva timp ca este prea plictisitoare pentru tine. ii vezi toate defectele si ranesti accea persoana ( pararea mea ) succes

| BlackRainbow a răspuns:

Daa l-) logic.
In basme mereu exista asa ceva!laughing

| MisterDariusBoy a răspuns:

Bine inteles ca da.

| ella_6981 a răspuns:

Exista...sunt intr'o relatie de 3 ani si ceva si pentru mine conteaza mult mai mult comportamentul si caracterul decat aspectul.si pentru asta m-am indragostit de iubitul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista doar ca trebuie sa o cauti si arata-i cum esti u cu adevart si daca nu te place asa cum esti nu e persoana potriva, asta inseamna ca trebuie sa mai cauti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si chiar am discutat cu foarte multe persoane care au astfel de relatii. Si eu am o astfel de relatie. Conteaza foarte mult ca cel de langa tine sa iti fie un sprijin si sa aveti grija unul de celalalt. O dragoste adevarata inseamna si bune si rele. Aspectul fizic e trecator si la un moment dat vor ramane respectul, dragostea si momentele frumoase traite impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este iubire adevarata, rar sa gasesti asa fete