| Alex a întrebat:

Exista prietenie adevarata intre o fata si un baiat? Exista cu adevarat prietenie intre o fata si un baiat fara ca nici unul dintre ei sa vrea mai mult?!

15 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Mai greu sa existe o astfel de relatie, dar e posibil.Pe parcursul acestei prietenii, la inceput sau mai tarziu, cu siguranta vor exista momente cand ea sau el, se vor gandi la "cum ar fi daca"!
In adolescenta am avut un amic foarte bun, timp de 3 ani am fost doar amici insa a intervenit acel "cum ar fi daca?". Mi se parea ca e unicul barbat compatibil cu mine si chiar ma gandeam cum de am putut fi atat de naiva in acei trei ani de amicitie sa nu incerc si altceva. Din pacate relatia de dragoste nu a mers intre noi si intr-un tarziu s-a stins si cea de prietenie happy

| darrio2007 a răspuns:

Cam rar asa ceva dar sa stii ca mai exista.

| enchanted a răspuns:

Da de aceea este prietenie adevarata, sunt oamenii de nadejde unul pentru celalalt la necaz, mult respect si sinceritate, doua suflete pereche care traiesc vieti separate deoarece nu pot convietui impreuna ca familie pentru ca sunt ca fratii

| Domyno a răspuns:

Normal ca exista! Sunt implicat intr-o relatie de acest gen de 2 ani! Si nu a aparut intrebarea "ce-ar fi daca?", pentru ca ea are deja un iubit de mult timp, si din cate stiu, nu se vor desparti prea curand, iar eu la fel am o prietena. Si sa nu aveti impresia ca-s gay, ca nu-s laughing, dar ma inteleg foarte bine cu ea, si stim totul unul despe celalalt!

| heise a răspuns:

Desigur ca exista. Dar nu mereu. Sti cum se spune "daca nu incerci nu castigi", chiar daca apare acel sentiment, daca vor sa ramana prieteni pot trece peste asta (presupun).

| GeorgianaDragus a răspuns:

Rar

| Nimeni_7600 a răspuns:

Nu

| Tiberius a răspuns:

Nu exista deoarece la un moment dat una dintre persoane va incepe sa simta ceva pentru celalalt si daca nu e reciproc.se termina totul

| alyvaly a răspuns:

Da exista eu am un prieten e ca si fratele meu si amandoi avem relatii sin vb despre orice si ne ajutam...
Este mai rar dar exista

| alyvaly a răspuns:

Daa cun siguranta
Eu am un prieten f bun si amandoi avem relatii si sunteem mai mult ca 2 frati

| NinaWoolf a răspuns:

Auuuuuzzii cica f rarlaughingna-i tu prieteni poate, vreau sa zic prietenewinking normal ca exista prietenii mai cei mai buni sunt o fata si 2 baieti tongue

| ramitzu a răspuns:

Da, normal ca exista. Dar depinde s-ar putea ca la inceput sa se placa dar asta nu inseamna ca, cu timpul vor fi impreuna. Ar putea sa ramana prieteni si atat.

| Larisa_7991 a răspuns:

In timp ce terminam de citit intrebarea ta imi aduceam aminte de o fraza. O prietenie intre o fata si un baiat este o dragoste neimplinita.hee heechiar si fara sa ne dam seama uneori.
Referitor la intrebarea ta:Bineinteles ca exista. poate aceasta prietenie este mult mai stransa decat prietenia intre fata-fata/baiat-baiat...ai foarte multe avantaje sa zicem asa. tu ii dezvalui lui unele mici secrete din lumea fetelor.cum sa le inteleaga iar el din a baietilor.asa poate relatiile voastre vor fi unele reusite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate exista dar eu am fost dezamagita de prea multe ori.PRima data cu un baiat pe care il stiam de cand sunt mica...si s-a indragostit de mine.Am mai patit asa inca o data, iar de atunci m-am cam saturat de prieteniile cu baietii.Doar ca in ultima vreme am intalnite fete lesbiene...aia e mai rau:-

| brunetzelu23 a răspuns:

Da exista, dar foarte rar