| kennyisdead a întrebat:

Mai poti afirma ca esti virgn dupa ce ai avut contact sexual cu o persoana de acelasi sex?

Răspuns Câştigător
| Krisaliz a răspuns:

Sa o luam pe rand:
1.sex oral -> esti virgin
2. fata-fata -> esti virgina daca nu a avut loc ruperea himenului desi a fost penetrare/ daca ati folosit jucarii sexuale pentru sex anal, practic esti virgina (himenul e intact)
3.baiat-baiat -> aici sunt doar 2 variante: sex oral si sex anal. in cea de-a doua poti spune ca nu mai esti virgin

totusi, la contactul dintre 2 fete, pot aparea si problemele de natura psihologica. din moment ce a avut loc penetrare anala/vaginala, in subconstient poti spune ca nu mai esti virgina. organismul si himenul intact tin sa te contrazica totusi.

4 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Nu, in niciun caz! Pratic nu mai esti virgin/a atata timp cat ai intretinut relatii sexuale, de orice fel ar fi ele... orale, anale, vaginale.

| GdX a răspuns:

Acum depinde ce fel de contact sexual, daca esti fata si ai folosit vibrator automat nu mai esti virgina, dar daca v-ati frecat decat, nu-i problema, daca esti baiat si ai luat-o pe la spate, in limbaj vulgar se spune ca nu mai esti virgin in "fund" dar daca nu ti-ai bagat-o nicaieri, esti virgin.

| anka a răspuns:

VIRGÍN, -Ă adj. 1. Fecioresc; cast, neprihănit, curat.

| Marcian a răspuns:

Feminin:da.
Masculin:nu.