| ioana181 a întrebat:

Mai sunt niste articole prin ziare si stiri la Tv unde se spune despre o femeie ca a nascut fara sa stie ca era insarcinata. Chiar e posibil sa nu-si dea seama? In timpul sarcinii nu mai au mestruatie, dar este posibil sa fie femei care sa aiba chiar daca sunt gravide?

Răspuns Câştigător
| StropiDeDor a răspuns:

In tp sarcinii asa zisa menstruatie e posibila sa apara in cel mult primele doua luni. dar oricum, daca femeia este atenta, observa ca acea "menstruatie" e mai slaba cantitativ.
personal, am o prietena care s-a trezit tarziu si acum mai are 1 luna si trebuie sa nasca.in prima luna i-a venit dar a tinut-o vreo 2 zile, a doua luna i-a intarziat destul de mult si la fel, a tinut-o putin. abia atunci si-a dat seama ca e insarcinata. a mai stat inca 2 luni si a ajuns la medic la 4 luni, ea crezand ca are 2 si mai poate rezolva ceva.are doar 17 ani si nu isi dorea copil de la varsta asta.
dar, asta e, daca nu a avut grija, de acum trebuie sa schimbe scutece.pa pa cu adolescenta ei.
asa ca, aveti mare grija fetelor! mai bine un prezervativ, decat sa fim copii cu copii!

8 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Nu cred ca are cum... poate needucatele alea de prin ultimul satuc al lumii, insa slabe sperante. copilul misca, ea ce naiba nu simtea nimic. e cam prea de tot laughing

| Luori a răspuns:

Verisoara mea si-a dat seama ca este insarcinata dupa 5-6 luni.

| sasha a răspuns:

Bine menstruatia ca menstruatia, ca va vine sau nu regulat dar totusi simti cand te ingrasi 2 kg, iar un copil poate ajunge si la greutatea de 4 kg chiar mai mult cum sa nu simti asa ceva, imposibil, nu e adevarat.

| Pufi02 a răspuns:

Eu am auzit cazuri in care aveau, probabil inainte o aveau neregulat si nu isi faceau giriji in cazul in care nu au avut, si sunt cazuri in care sarcina ese confundatata cu o criza de apendicita

Răspuns utilizator avertizat
| maduts a răspuns:

Da e posibil, eu am avut o prietena care a avut menstruatie in timpul sarcinei si nu si-a dat seama plus ca era si putin plinutasadsad

| Lavu a răspuns:

Da se poate...menstruatie falsawinking

cred ca e nesimtita femeia

| SweetAngelCry a răspuns:

Daca vreti sa aflati mai multe, pe travel and living, sambata de la 11 parca, este o emisiune care se numeste I didnt know I was pragnent.