| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca o femeie insarcinata face sex in timpul sarcinii?

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Daca sarcina nu e cu probleme, nimic.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E recomandat sa foloseasca prezervativ, fiindca sperma poate determina ruptura membranelor si avort sau nastere prematura (mai ales daca are risc).

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu ai probleme cu sarcina nu se intampla nimic, totusi prudenta in ultima luna.

eileen
| eileen a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar ca atunci cand burtica este maricica, gen 8 luni, nu este recomandat.

| Parintele a răspuns:

Depinde de fiecare femeie.In principiu dupa 7 luni nu este recomandat.Si trebuiesc lucrate anumite pozitii care nu faciliteaza penetrarea totala sau in forta. Pot aparea sangerari, etc.

| kh1ss a răspuns:

Nu afecteaza sarcina...

regis
| regis a răspuns:

In general nimic. Doar daca mama are dificultati in mentinerea sarcinii medicul recomanda abstinenta.

| jani a răspuns:

Cica naste mai usor......verifica si ai sa vezi.

| nicky a răspuns:

In primele luni n-are nimic, grija spre sfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se simte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se intampla nimic deosebit atat timp cat acest lucru nu este facut des. odata la cateva zile este recomandat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă se merge la vizitele periodice medicale la medicul ginecolog, iar acesta din urmă nu recomandă ca activitatea sexuală să fie întreruptă, nu este absolut nicio problemă.
Sarcină ușoară.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se intimpla nimic

| Nucontaza a răspuns:

Naste un viezure

| nuti76 a răspuns:

Nu se intampla nimic este chiar recomandat.se poate face dragoste pana la 9 luni, depinde cum te simnti tu. pupici.