| Narco a întrebat:

Mai sunt virgină? Mi-am introdus degetul în vagin și am simțit o durere mică, ca o pișcătură de țânțar și nu mi-a curs sânge deloc.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca esti virgina in continuare chiar daca ti-ai introdus degetul in vagin. Virginitatea femeii ''se pierde''/dispare numai in momentul in care intretine primul ei act sexual real.
V I R G I N I T A T E A (femeii) este inteleasa/perceputa in mod foarte diferit, astfel ca in anumite culturi/comunitati reprezinta o stare absolut obligatorie pe cand in alte culturi cu idei mai libertine, virginitatea si-a pierdut practice orice valoare spiritual-moral-etica. Foarte multa lume face o confuzie impardonabila considerand DEFLORARE ca fiind sinonima cu DEZVIRGINAREA. Multi NU reusesc sa inteeaga faptul ca VIRGINITATEA femeii reprezinta un concept de natura psihico-mentala, adica reprezinta o notiune IMATERIALA, INTANGIBILA si INVIZIBILA care de fapt EXISTA si este localizata in MINTEA fetei/femeii deci nu la nivelul vaginului/vulvei ''pasaricii'' ei. Din acest motiv existenta sau lipsa starii de VIRGINITATE nu poate fi stabilita, determinata de o alta persoana, fiindca un CONCEPT oricare ar fi acesta, NU poate fi vazut cu ochii si nici NU poate fi atins/pipait in mod real, (fizic, material) si ca atare rezulta ca nici nu poate fi ''pierduta'' : nici intentionat nici accidental. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI in afara fetei/femeii in cauza, nu poate sa se pronunte in privinta VIRGINITATII acelei fete/femei. Aceasta starea/notiunea de virginitate dispare/''se pierde'' NUMAI in momentul in care himenul sau vaginul femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat dar acest lucru va fi stiut/cunoscut numai de insasi cea aflata in cauza si de nimeni altcineva. Lezarea, deteriorarea sau ruperea chiar si din greseala ori in mod accidental a HIMENULUI prin MASTURBARE se numeste DEFLORARE deci nu DEZVIRGINARE asa cum o considera multa lume in mod cu totul gresit, Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu ai întreținut relații sexuale încă ești virgină.

| Donsavas a răspuns:

Normal. Nu ai facut sex.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Ale080999 a răspuns:

Da

| 18Matei18 a răspuns:

Da.

| Jehshw a răspuns:

Nu mai esti. Parerea mea e ca ai gresit dezvirginandu-te singura, ar fi trebuit sa astepti momentul potrivit alaturi de baiatul portivit...(parerea mea)