| bobi7477 a întrebat:

Masturbatul dauneaza?( sunt baiat).

11 răspunsuri:
| Timmotey a răspuns:

Cred ca masturbatul e ok atata vreme cat iti place si nu iti creste par pe mana si nu devii orb doar o sa iti placa destul de mult daca o faci des nu devii dependent e ceva normal omu se masturbeaza din cauza nevoii sexuale

| GoguSteriade a răspuns:

Daca faci prea mult iti va creste par pe palma si vei avea probleme cu ochii, e posibil sa fii nevoit sa porti ochelari.

| Aneel a răspuns (pentru GoguSteriade):

Mama prostiei e mereu gravida frate laughing) cum sa iti creasca par pe palma si sa fie nevoie sa porti ochelari de la masturbare laughing

| GoguSteriade a răspuns (pentru Aneel):

Ai 22 de ani? Si n-ai auzit de sarcasm? Intr-adevar, esti proasta, iti dau dreptate.

| Aneel a răspuns (pentru GoguSteriade):

Vezi ca intreci masura!winking

| FataIntenisi1342 a răspuns:

E ceva de genu... daca o faci prea des dauneaza pentru ca "zona ta" va fi obisnuita doar cu o anumita... ma rog, daca o faci 1-2 pe SAPTAMANA nu strica, ba chiar ajuta.
9'99% din barbati se masturbeaza. dc? pentru ca e o lege animala. vorbesc serios am invatat asta la scoalalaughing

| AndriciTpu a răspuns:

Ai grija!
Nu mai fa asta niciodata! Fortezi un organ sa se dezvolte obligat! se v-a dezvolta mult mai repede ca celelalte organe ale tale.
Vei fi mare si nu o sa stii de ce nu te-ai dezvoltat cum trebuie in unele parti ale corpului!

| RAY a răspuns:

Nu dauneaza, e foarte buna, mai ales daca esti singur sau intr-o relatie te cunosti mai bine, dar nu sa dependent de ea cu limita, aia nu inlocuieste femeia

| AndriciTpu a răspuns (pentru RAY):

Daca spui ca e Foarte buna Esti un MARE DOBITOC.

| papusica987 a răspuns:

Buna.
creaza dependenta.
cat timp esti singur e ok sa o mai faci din cand in cand.
devine penibil atunci cand ai o prietena tot singur sa te satisfaci...

| SnyVi a răspuns:

Nu,ajuta la imbunatatirea vietii sexuale.Insa nu o face foarte deswinking. Enjoy!