| KolMikaelson a întrebat:

Mda e prima oara cand folosesc asa ceva este pentru ca sunt disperat am nevoie mare de ajutor voi fi cat se poate de sincer totul a inceput cand am vazut-o pe fata asta nu am cuvinte sa va descriu cat de frumoasa era am 19 ani si sincer sa va zic nu ca ma dau mare sau ceva dar am avut am vazut si vad zi de zi fete dar fata de care va voi povesti pentru mine ramane cea mai frumoasa fata pe care am vazut-o vreodata era in acelasi liceu cu mine a trecut ceva timp de ce s-a va mint m-am decis sa ma apropi cumva de ea asa ca m-am cuplat cu o colega de a ei eram clasa a 9-a copil nebun asta mi-a fost singura idee pe moment m-am facut observat m-am despartit de colega ei pentru a vorbi cu fata in care aveam interesul real m-am bagat in seama i-am spus si ei dupa ca asta a fost singura mea idee de a ma baga in seama cu ea am vorbit si am tot vorbit si la un moment dat mi-am spus oful i-am spus ca este cea mai frumoasa fata pe care am vazut-o vreodata am intrat mai adanc in vorba la inceput mi s-a parut ca totul merge bine ea dadea semne ce si ei i place ceea ce-i spun in fiecare seara vorbeam Facebook mesaje tot aia ne-am vazut intr-o zi am hotarat amandoi sa facem ceva in privinta asta am luat-o de la scoala si in timp ce ne apropiam spre autogara de unde ea ia mereu microbuzul m-a refuzat ea nu mai avusese niciodata prieten la timpul ala de ce sa va mint din nou? Am ramas fara cuvinte nu am zis nimic am plecat am izbucnit in plans cand am ajuns mai departe pe strada si eram singur am tot incercat de atunci si am incercat dupa reincepuse iar sa mearga asa aveam impresia dupa din nou imi zicea ca nu vom fi impreuna niciodata dupa iar mi-a spus te iubesc si dupa iar ca nu vom putea fi impreuna iar cursul asta s-a tot repetat ceva timp pana cand am aflat ca este intr-o relatie cu un baiat mi s-a rupt sufletul timpul tot trecea si trecea deja incepusem sa constientizez ca iubesc ca incepusem sa iubesc intr-o seara ma intreaba daca sunt bine i spun ca nu iar toata chestia asta asa s-a terminat iar acum au trecut 3 ani de atunci si stiu stiu sigur 100% Ca iubesc o iubesc o ador oi fi obsedat nu stiu dar stiu ca o iubesc sunt zile si zile in care mereu recitesc toate conversatiile imi aduc aminte tot ce s-a intamplat si de ce sa v-a mint? Incep sa plang Multi spun ca nu ai cum sa iubesti daca nu esti iubit si tu inapoi dar este un lucru fals si neadevarat poti iubi v-a zic cat se poate de sincer Poti iubi chiar si atunci fiind ca te dedici complet nu mai vezi nimic decat persoana iubita nimic altceva chiar daca tu nu esti indragit de persoana respectiva tu tot continui sa o iubesti sa te rezumi sa o vezi peste tot in lumea ta sunt terminat tocmai de asta am intrat si aici nu stiu ce sa mai fac cum sa mai fac ce sa mai fac am nevoie mare mare mare de ajutor Nu o pot uita, nu vreau sa o uit in adancul meu stiu ca nu voi fi niciodata cu ea dar va rog sa m-a credeti si-a lasat amprenta adanc in inima mea... este singura fata pe care o iubesc si o voi iubi mereu pana cand voi pleca din aceasta lume restul fetelor cu care am fost mereu mi-au zis ca se vede ca nu sunt sincer prin ce zic ca cica nu as fi avut vorbele la mine mda stiu asta de multe ori le-am recunoscut in fata ca acolo undeva exista o persoana pe care nu o pot uita oricat de mult timp ar trece si acum deja se fac 3 ani jumate si stiu stiu sigur ca nu o put uita si ca aceste seri in care ma gandesc mereu la ea vor aparea mereu apar dar vreau un sfat de la oricine cineva experimentat neexperimentat nu conteaza nu stiu ce caut dar vreau un sfat un raspuns fiind ca de 3 ani jumate sunt nelinistit in adancul meu e rana asta care nu trece nu v-a trece si nu vreau sa o uit sincer vreau sa o tin sa nu o uit niciodata fiind ca este prima fata pe care am iubit-o si o sa o iubesc mereu ea mereu mi-a spus ca nu e adevarat ca eram mic si doar o simpatizam niciodata nu m-a crezut cu adevarat ca o iubesc ea este cu alt baiat acum mereu posteaza ma bucur pentru ea vad ca este bine sanatoasa multumesc lui Dumnezeu mereu ma rog la ea de cate ori ma rog si pentru mine ma rog si pentru ea ma rog mereu sa o aibe in grija sa o tina sanatoasa sa fie fericita iubita iubita de 10 ori mai mult decat o iubesc eu fiind ca o merita 100% ma rog ca Domnul sa o ocoleasca de toate primejdiile vietii viata e lunga si nu sti niciodata ce se poate intampla multi au pase proaste iar eu mereu ma rog ca ea sa nu se schimbe sa ramana fata de care m-am indragostit si o iubesc de ceva timp ma duce gandul sa iau un buchet de flori si sa-i scriu o scrisoare in care sa-i spun explicit ca o iubesc si ca nu o sa o mai deranjez doar atat vreau sa inteleaga ca o iubesc si sa ma creada odata pentru todeauna dupa ce fac asta nu o sa o mai caut niciodata dar stiu bine ca voi suferii voi suferii rau nu am cum sa v-a explic sau descriu dar mi se rupe sufletul in mine ca vad ca nu e a mea dar in acelasi timp ma bucura sa vad ca e fericita ce sa fac? ce pot face? Am incercat tot m-am rugat am facut tot credeti-ma ca daca ar fi sa aleg dintre 2 vieti una plina de lux averibani gramada si o viata saraca dar langa ea as alege viata saraca si langa ea as alege orice as face orice as da orice sa fie a mea ce sa fac? fiind ca nu mai am raspunsuri nu stiu ce caut? Ce sa fac? Am incercat sa gasesc pe altcineva dar nu a mers timp de 3 ani am tot schimbat fete si fete degeaba gandul tot la ea este va rog din tot sufletul dati-va cu parerea spuneti-mi ceva orice de multe ori mi-a spus ca nu m-a va uita niciodata dar ma rog zi de zi sa fie adevarat ce mi-a zis candva ps scuze pentru cele 10 minute in care ati citit aceasta carte dar chiar sunt disperat inca ceva probabil acum v-a ganditi ca arat ca ultimul om nu nu e asta tocmai de asta sunt disperat nu am cum sa postez poze dar daca v-ati uitat la serialul tvd sau the originals puteti zice ca sunt Kol mikaelson

9 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Ai scris prea mult pe viitor evita sa scrii asa mult.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa fii mai direct si mult mai activ. big grin

| ywar a răspuns:

Eu cred ca nu te iubeste pentru ca nici tu nu iubesti gramatica limbii romane. Tu nici cu limba nu ai vreo tangenta... Acum ca e vorba de limba romana sau alta limba, deja nu mai are importanta. Declaratiile astea cu "ea e unica, nu va mai fi alta ca ea" iti vor trece deindata ce iti va taia calea una mai buna ca asta de care ne povestesti. Du-te la scoala si invata sa scrii romaneste, ca-i grava situatia!

| kavasaki99 a răspuns:

Pun pariu ca nimeni nu a citit tot laughing

| smarttie a răspuns (pentru kavasaki99):

Am citit eu tot. Nu ma deranjeaza ca este scris atat de mult. Ca cineva sa iti poata intelege cu adevarat obsesia trebuie sa o descrii in detaliu. Ma deranjeaza modul dezorganizat in care e scris dar sa revenim la problema ta.
Ai numit-o foarte bine obsesie, pentru ca asta este. Sentimentele intense care se bazeaza pe aspecte superficiale (cea mai frumoasa femeie sau altele de genul) sunt obsesii. Adevarata problema din ceea ce ai spus ca ti-ai dori sa faci mi se pare ca nu ai avut niciodata o discutie cu ea certa. Iar undeva in mintea ta inca exista un dram de speranta ca "poate la 40 de ani o sa ma vrea pe mine".
Din pacate exista doar doua solutii ori accepti gandul ca nu obtinem in viata tot ceea ce ne dorim. Iar intr-o relatie in care doar unul simte dragoste celalalt e condamnat la o viata de suferinta. Astfel sa te impaci cu ideea ca intre voi doi chiar daca ar fi existat ceva, ea nu ar fi simtit niciodata ca tine si atunci ati fi suferit amandoi
sau
Sa iti creasca o pereche de.....margele sa iti iei inima in dinti sa iti pui ordine in ce simti si sa o rogi sa va vedeti. Nu ca sa o rogi sa vina la tine, nu ca sa o faci sa se simta prost pentru ceea ce tu simti dar pentru a te descatusa de aceasta viata obsesiva.
Indiferent ce alegi iti urez mult succes. Tine minte multi barbati sunt prinsi in aceasca capcana, putini au si curajul sa incerce sa evadeze.

| iordan00 a răspuns:

Da,probabil e o obsesie..., la fel am patit si eu si crede-ma sunt multi altii care raman cu o persoana in minte si in suflet probabil pentru toata viata, dupa 20 de ani inca imi apare in vis fara sa ma gandesc la ea zilnic cum o faceam inainte... Parerea mea e ca viata merge mai departe cu ea sau fara ea, pana la urma vei gasi pe altcineva care te va face sa treci peste sa mai uiti si sa iti fie mai usor, timpul rezolva totul, axeaza-te pe persoana ta urmaresteti scopurile si urca treptele vietii una cate una, incearca sa iti pui ordine in ganduri si sa faci ceva cu viata ta, sa nu faci o depresie din care numai iesi. Viata merge inainte

| PuieMonta2002 a răspuns (pentru iordan00):

Tu esti ma iordan de pe yt?

| Nikolleta_Aylin_1998 a răspuns:

Acorda.i timpului timp

| KolMikaelson explică (pentru Nikolleta_Aylin_1998):

Deja la 3 ani cat am stat sa incerc sa o uit n-am cuvintele la mine sa exprim cat doare...