| hddjdjc a întrebat:

Mentionez ca pe 13 aprilie am facut sex cu prietenul meu si s-a rupt prezervativul, iar pe 14 aprilie am luat pastila de a doua zi. Atunci, contactul sexual a fost protejat, iar acele scurgeri mi-au venit. Aseara am avut alt contact cu iubitul meu si ne-am protejat, deci e ceva timp de atunci. Are ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca intre timp a avut loc o menstruatia similara cu cele anterioare, si aceasta s-a produs dupa trecerea a circa 15-17 zile de la administrarea pastilei de a 2-a zi se poate considera ca totul a reintrat in normal. In aceste conditii intretinerea unor acte sexuale pot fi considerate ca fiind absolut normale si lipsite de pericole in cazul in care sunt folosite si metode de protectie adecvate. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu-ti face probleme, nu esti gravida.

| PedoBearJB a răspuns:

Nu are nimic. Pentru ca a doua zi a fost protejat si apoi ai folosit pastila de a duoa zi.
Sfatuiesc sa folositi durex, pentru protejare!