| anonim_4396 a întrebat:

Imi cer scuze ca tot pun intrebari dar imi e frica de o posibila sarcinaworrieds.am avut un contact sexual protejat cu prietenul meu insa prezervativul s-a rupt crying ne am dat seama la timp ne am oprit am schimbat prezervativul si am continuat.la cateva ore am luat prima pastila de pstinor insa pe a doua am luat-o la 18 ore nu am luat o la 12... tin sa va mai spun ca eu nu eram in perioada fertila, ciclul menstrual trenbuia sa mi vina pe 15, 16 ...si inca nu mi a venit, am nevoie de raspunsurile voastre cat de repede posibilsad mi e frica sa nu fie o posibila sarcina desi am facut 4 teste si toate au iesit negativesad si le am facut dimineata la prima urinasad va roogg ajutati-ma cu raspunsuri! va multumesc anticipatsad

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Depinde CÂND ai făcut testele de sarcină. Primul test (dacă dorești să ai un rezultat corect) se face după 21 de zile de la incidentul respectiv, și cu urina de dimineață, pentru că atunci nivelul proteinei hCG crește suficient de mult, pentru a depista o posibilă sarcină instalată.
Dat fiind faptul că a doua pastilă ai luat-o după 18 ore și nu după 12, nu e prea bine, pentru că, dacă atunci ai rămas însărcinată, pot apărea complicații.
Eu zic să mergi la un medic ginecolog cât poți de repede și să-i spui ce ne-ai spus și nouă.
Sănătate!

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Stai linistita doamne unele fete sunt cam disperate in ziua de astazi ai facut 4 teste si au iesit negative inseamna ca e bine nu te mai impancienta atata eu am facut sex 4 ore fara prezervative si vad ca nu am ramas insarcinatatongue fundita?

| gabrielaoana11 a răspuns:

Nu nu ramaai stai calma 4 teste dar mai fa la o saptamana diferenta inca o luna funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai multumesc mult ...cred ca mesajele vosastre o sa ma ajute :dbatting eyelashes sincer va dau fundaX:X:X sincer am citit multe chestii pe internet si toate se contrazic intre ele.e faza cu metoda calendarului. unii zic ca e in regula altii ca nu, si de aia m am impacientat mai tare multumesc pentru raspunsurile voastre:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai le am facut dupa 3 saptamani ...si eu nu eram in perioada fertila... si in plus pe prospect scrie ca nu pastilele nu dauneaza daca ovulul e fecundat. si testele le am facut la 2 zile unul dupa celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 3 saptamanibig grin problema e ca eu ma stresez cand vine vorba de asa ceva.sad si el nu a ejaculat ca ne am dat seama ...si era la prima ejaculare. am inteles ca de la postinor intarziestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu o sa mai fac oricum. vreau sa va mai intreb metoda calendarului cum e? adica as putea in situatia asta sa ma iau dupa ea?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci nu poate fi vorba de o sarcina nu?sad

| Roxanne_3651 a răspuns:

Hei...trebuia sa ai mai multa grija.dar din fericire daca asa spun testele inseamna ca asa este.dar dupa cat timp tiai facut testele si asta conteaza.dar nu cred ca tresati faci griji

| Anonimous92 a răspuns:

Daca testul spune ca nu esti, clar nu esti! Nu te mai agita degeaba, de asta nu ti-a venit menstruatia, sa stii ca si pe baza de stres tine toate lucrurile astea, si eu am patit ca tine, si am fost la ginecolog si mi-a spus ca nu sunt, si a doua zi mi-a si venit, deoarece m`am relaxat oarecumhee hee. Stai linistita, gandeste pozitiv. Si daca chiar nu te ajuta cu nimic mesajul meu, du-te la ginecolog si dupa ai sa te simti mult mai bine cu siguranta:* Relaxeaza`te draga mea>big grin

| adina_2261 a răspuns:

Ca sa fi sigura mai fa un test peste vreo saptamana ca eu am patit-o odata, am facut un test si era inca prea devreme si a dat gres...