| 1libercugetator1 a întrebat:

Merita sa suferi ca ai iubit un inger?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine nu sufera, inseamna ca nu a iubit sincer.Din pacate, unii suntem sortiti sa suferim prea mult.Dar merita.Mult noroc.

| 1libercugetator1 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa mergi mai departe in viata chiar si cu inima ranita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Da.Si cu speranta multa.Niciodata nu stii cand se termina suferinta si se schimba in bucurie.Nu avem voie sa clacam.Stii cum se spune:un plop in fata vantului se indoaie, nu se rupe! Mult noroc.

11 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

De ce nu?

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai nu conteaza cine era acea persoana doerece doar ai suferit din cauza acelei persoane.Deci nu merita.Trebuie sa mergi in viata mai departe chiar daca cu inima raniota!
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un inger nu te face sa suferi, deci ti-ai luat teapa.

| Bia125 a răspuns:

Nu! ...Eu as vrea sa am un asemenea iubit, dar am ghinion....mereu. Stiu ca nu e foarte tare da ai un iubit cuminte/inger dar tu poti invata ceva de la el sau din experienta cu el.
Ai putea sa ii spui....cum ai vrea sa fie, dar nu garantez ca va fi de acord.
Bafta!

| CristiB93 a răspuns (pentru Bia125):

Eu as vrea sa am o asemenea iubita, dar cum spui si tu, numai de cine nu trebuie am dat pana acum si am iubit sad, nu e corect crying

| zNCrys a răspuns (pentru Bia125):

Nu ai ghinion doar ca tie inca nu ti-a aparut ingerul in cale. O sa apara el.

| Bia125 a răspuns (pentru CristiB93):

Stiu ca nu e corect, dar pentru mine si pentru multi altii viata nu e corecta. poti iubi tot felul de persoane, chiar si una pe care ai urat-o din tot sufletul. Trebuie doar sa ai rabdare sa astepti persoana potrivita. Bafta!

| Bia125 a răspuns (pentru zNCrys):

MS

| CristiB93 a răspuns (pentru Bia125):

Oricum nu am incotro decat sa astept sa imi iasa in cale o fata asa cum imi doresc, Bafta si tie, pa pa happy