| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa te indragostesti? Merita sa fii suta la suta sincer cu persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Daca t-i se intampla nu mai stai sa socotesti daca merita sau nu.T-i se intampla si nu ai ce face. Daca merita sa fii sincer? Trebuie sa o il cunosti suficient de bine sa stii ce merita sa-i spui si ce sa lasi mai bine sub tacere.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiecare om iti alege drumul in viata, fiecare drum il va aduce undeva, acolo undeva iti vei da seama daca ai gresit sau daca ai ce invata din acel drum, totul este relativ, suntem fiinte emotionale, multi din noi suntem idealisti si suntem dezamagiti mereu, nu e vina lor si a noastra ca am avut pretenti

| Emma30555 a răspuns:

Merita sa te îndrăgostești e frumos, cu sinceritatea depinde de persoana dacă accepta și este receptiva la ceea ce ii comunici, sunt persoane care și povestesc totul apoi unul din ei începe sa judece ce spune celalalt, deci depinde de partener ce și cum ii spui chiar orice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci când te iubesti cu cineva, simti ca traiesti cu adevarat.Asa se zice...Sincer trebuie sa fii, ca altfel nu mai traiesti adevarat, traiesti intr-o minciuna, care mai tarziu se tranforma intr-un vis urat.Dar..toate „merita" când ai un copil.Si daca il iubesti si pe el cu adevarat, atunci chiar ca traiesti o poveste frumoasa...

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Normal da, dar in ziua de azi nu...

Răspuns utilizator avertizat