| madalina_3311 a întrebat:

Oare merita sa te sinucizi pentru persoana iubita?

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Viata e darul suprem.
N-o poti arunca asa.
Adu si tu o viata pe lume si spune-mi ce i-ai spune daca ar vrea sa se sinucida!

| mgtow a răspuns:

Nu are nici un rost.

| lplostonyou a răspuns:

Nu,categoric nu, daca asa pui problema gandeste-te numai la faptul ca jumatate dintre locuitorii planetei ar trebui sa se sinucida, crezi ca asta e o solutie? Solutia este sa-ti infrunti toate problemele vietii cu hotarare si demnitateEu ar fi trebuit sa ma sinucid cel putin de 100 de ori pana acum,dar nu am facut-o pentru ca atunci nu mai am nici o sansa sa vad America inainte sa mor (la sfarsitul vietii mele). Deci nu ne sinucidem de la primul esec, cadem jos, ne ridicam in picioare. Apropo cati ani ai?

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu merită să te sinucizi pentru nimic, cu atât mai puţin pentru persoana iubită.

| niki a răspuns:

In nici un caz,iti spun din experienta,si eu am avut o incercare nereusita de genu asta pentru un barbat si sincer ma bucur ca nu mi-a reusit pentru ca nu merita! acum ti se pare ca nu mai poti continua fara el, dar dupa un timp o sa constati ca esti ff fericita, poate chiar mai fericita fara el. o sa intalnesti un altul care o sa te merite si sa te iubeasca cu adevarat si atunci imi vei da dreptate.asa ca nu,nu merita sa faci asa ceva pentru nimeni si pentru nimic,in viata trebuie sa lupti si sa te ridici,sa fi o persoana puternica si sa nu lasi pe nimeni sa te doboare. viata ta e mai importanta ca orice si ca oricine,in viata toti avm suisuri si coborasiuri,dar trebuie sa le facem fata cum putem mai bine! asa ca nu te mai gandi la lucruri de astea, ca nu e sanatos. ai grija de tine, te pup!

| RedAppLe a răspuns:

Soro.Toate lucrurile astea se intampla cu un motiv...Deci nu cred ca ar trebui sa te sinucizi.Dar daca chiar vrei eu am niste ideilaughing

| Tweetymrrr a răspuns:

Nu merită, ar trebui să uiţi persoana respectivă sau să încerci să te împaci cu ea.hee hee

| IlegalSmile a răspuns:

Heii...

Nu nu merita straight face Esti inca tanara vrei sa te sinucizi? si dupa accea parintii sa ramana terminati?[bineinteles daca esti singura la parinti laughing]
Nu merita poti sa-ti gasesti alta persoana care s'o iubesti mult mai mult decat prima happy

O zi buna!winking

| pisoias a răspuns:

Categoric NU.

| Victor_4819 a răspuns:

In nici un caz... Nu merita pentru nimic in lume... happy

| Victor_4819 a răspuns:

In nici un caz... Nu are sens happy

Răspuns utilizator avertizat
| fixpix a răspuns:

Nu,gandeste-te la persoanele care te iubesc si la cata suferinta le poti provoca prin asta.

| dexter13 a răspuns:

Da, go ahead do it
oricum esti urata... de ce sa mai traiesti?

| Dorina_7721 a răspuns:

Nu merita sa te sinucizi pentru persoana iubita.'Nu are nici un rost de a face o asemenea prostie

| GeorgiMns a răspuns:

Nu. Nu are nici un rost.Mai sunt atate persoane pe lume care pot face o persoana fericita. De ce sa iti iei viata pentru una care nu a stiut sa te aprecieze pentru ceea ce esti? Viata merita traita, deci nici sa nu iti treaca prin cap asa ceva.

| madalina_3311 explică:

Am 14 ani, eu nu am pus aceasta intrebare pentru ca eu as vrea Doamne fereste sa ma sinucid, am intrebat in general. Si eu cred ca e o prostie sa te sinucizi pentru persoana iubita. Multumesc tuturor pentru raspunsuri!happy