| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a disparut o intrebare si nu mai stiu cate raspunsuri. Au disparut si ale altor useri din "gasca atomica". De ce? Raluca, vreau mai mult decat "nu corespund cu principiile site-ului" (sau cam asa ceva). De la ceilalti astept opinii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi-au fost sterse raspunsuri cu duiumul... unul dintre ele mi-a fost editat fara nici un fel de aviz, deci si ca prin urmare, abuziv(parerea mea)...Se pare ca in Romanica timpul se socoteste ca inaintea erei noastre, asa ca cine are impresia ca se afla in data de 23 oct 2009, la vreo 20 de ani de la revolutie, se inseala: ne, de fapt va aflati in Romania anului 1969, cu cenzura aiurea, restrictionarea unor drepturi precum cel la libera exprimare, etc, etc. Si acum fac referire doar la ce se intampla pe un site. Situatia in viata reala e mult mai urat mirositoare. Dar asta e alt subiect.
Ideea e ca nu imi convine sa imi fie sterse niste opinii, discutii, contradictii, fara sa mi se explice si motivele. Nu cred ca am incalcat mai rau regulamentul site-ului decat unii ale caror raspunsuri sunt tolerate, poate chiar agreate. Parerea mea e ca fiecare decizie care se ia pe acest site si afecteaza intr-un fel sau altul utilizatorii, ar trebui dezbatuta in prealabil de catre administratori si persoanele afectate, in speta eu, x, y, z, fie ca e vorba de stergerea raspunsurilor si/sau a intrebarilor, modificarea lor, schimbari de regulament, etc. Daca tot sunt pe site-ul asta, as vrea sa imi fie aduse la cunostinta cauzele care au dus la masurile recent luate.
Si o aroganta pentru Raluca: nu eu exist datorita TPU.ro, TPU.ro exista datorita mie. Nu mi-ar strica putin mai multa atentie si respect din partea ta.

17 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Daca intrebarea era infectá.normal ca a disparutwinking
Furni, nu te supara, si mie mi-au disparut, cu toate ca ma tin cat mai departe de ¨atomici¨.si uite ca m-au atins radiatiile.rolling on the floor

| PauLa.M a răspuns:

Mie mi a disparut un raspuns castigator.
era simplu, m am gandit ca asta putea fi motivul pentru. care a disparut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar? Mereu dispar intrebari in neant, insa ingrijorator este ca neantul asta e cam prea adinc... cam prea incapator... poate mai incapator decit ar trebui sa fiehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi-a disparut in urma cu 3-4 saptamani o intrebare cu vreo 67 de raspunsuri.Mai mult, mi-a copiat careva o intrebare pe care a postat-o fara ca cineva sa puna vreo piedica, nici asta nu am inteles, era copiata in totalitate, cuvant cu cuvant, nu a fost vorba doar de putina "inspiratie". Fenomene paranormale, cred laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nekane, un plagiator laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furni, incep sa cred ca ai un fetiş pentru categoria asta... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-au disparut niste bani...cred ca sunt la sensei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maktub, nu prea cred... eu am banii pe card, e mai comod asa. Vezi mai bine daca nu i-ai dosit in cafetiera, sau in punga cu orez si ai uitat de ei rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maii spuneti-mi si mie care-i gasca atomica? Ca eu umblu de unul singur de nebun pe'aci si prin alta parte si voi ati atomizat o gasca... Ei spune ce poate omul nostru sa faca...Nu ca vreau sa ma dau linga vreo gasca atomizata sau nu dar am si eu un pic de cultura pina la al broastei genunchi si vreau sa stiu.Intrebarile cred ca au fost interzise de NATO cind s-a spus clar nu bombelor atomice si nucleare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Harciog, in calitate de membru al gastii atomice, iti aduc la cunostinta ca te voi iradia pentru nefolosirea virgulelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu si sensei suntem toata gasca atomica! Daca vrei si tu harciog, negociem!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nony, cum infecta? Doar era vorba despre tine, "care este". Tine aproape!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nonisor
Am impresia ca si tie ti s-a sters o intrebare. So who is the infected one? Daca te atingea vreo radiatie de-a mea, poate invatai si tu macar acuzativul. Se pare insa ca stii sa te protejezi destul de bine de atingerea gramaticii limbii romane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As fi preferat sa-i dau fundita Ralucai, dar m-a ignorat suveran.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furni, stiu, si mie mi-au fost sterse niste raspunsuri, insa impreuna cu o intrebare a lui Nony, adminii o pastreaza pentru ei spre a le aminti vesnic despre momentul unic al numirii lui HepHap ca expert!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@raluca Taietoarea(de chef si raspunsuri)PentruUnii
Hai sa o luam incet, batraneste, pe paragrafe. Voi da replica doar partii din raspunsul tau care mi-a fost adresata mie.
Paragraf nr. 1: nu numai ca nu imi intelegi nemultumirea, dar am impresia ca nu intelegi nici menirea(actuala) a site-ului. Faza cu TotiPentruUnu', floricele pe campii, hai sa ne-ajutam, copii, e dusa naibii de ceva vreme. Majoritatea intrebarilor nu se refera la probleme si nevoi serioase, ci la: masturbarea cu periuta, "l-am vazut pe x pupand-o pe y, ce sa fac?", cum se spune in engleza "sandwich" si alte asemenea minunatii. Deci ai avea nevoie de un update. TPU e acum un fel de hi5, unde lumea mai face o gluma, mai agata ceva...Cat despre mail-urile pe care ar trebui sa le dai, supraestimezi situatia. Trebuie sa imi trimiti un mail mie si inca vreo 3-4 in plus. Atat. Restul celor care "nu inteleg despre ce e TPU.ro", nu au patit nimic, deci nu trebuie sa te justifici in fata lor.
Paragraf nr. 2: "O postare data la misto sau cu scopul vadit de a jigni va fi stearsa fara discutii de pe site, in secunda in care este depistata." Cand majoritatea intrebarilor sunt asa cum sunt(vezi paragraf nr. 1), eu, el, ea, noi ce raspunsuri sa dam? Sa-l citam pe Schopenhauer? Mai bine faceti in asa fel incat sa intre pe site doar intrebarile decente, cu substanta si, mai ales, SCRISE IN LIMBA ROMANA. Si foarte putini vor fi cei care vor mai raspunde la "misto". Dar deh, asta ar insemna sa aprobati 10 intrebari pe zi, ceea ce ar duce la 100 de raspunsuri si mult mai putin trafic. Sau voi mentineti site-ul benevol, fara sa fiti interesati de asa ceva?
Cat despre termenii site-ului, sunt convins ca i-am incalcat de mai multe ori. De asemenea, sunt convins ca acesti termeni ar mai trebui actualizati. Ce ma deranjeaza e ca sunt foarte multi care comit aceleasi greseli ca si mine si nu patesc nimic. Nu li se sterg raspunsuri, nimic. Articolul 30 din Constitutie il vom citi si dezbate impreuna, sunt sigur ca avem niste opinii diferite asupra lui. Recunosc, nu ti-am trimis niciun mail... dar si daca as fi facut-o, ce detalii mi-ai fi oferit in plus fata de cele oferite deja? Poate o portie mai mare de limbaj de lemn? Nu, multumesc. Poate am tendinte de voyeur si-mi place sa o fac in public.
Paragraf nr. 3: "Si inca ceva - nu existi datorita TPU, dar nici TPU datorita tie, ci exista datorita efortului comun al tuturor celor care contribuie zi de zi, si al nostru, al celor care ne straduim pentru ca asta sa se desfasoare in conditiile in care se desfasoara."
Ai un talent incredibil de a nu vedea ce e in spatele gardului. Daca spuneam ca am mancat un hot-dog, intelegeai ca am prins un caine, l-am prajit pana a devenit fierbinte si l-am mancat? Cand am spus ca TPU exista datorita mie, nu ma refeream numai la mine, Adrian, ci la toti utilizatorii site-ului, in ordinea numerelor de pe tricou: Gigel, Costel, Gherghina, etc, etc. Daca NOI(sper ca ai inteles acum) nu am mai intra pe TPU, oare cum ar fi? Deci raman la parerea ca meritam mai multa atentie. Esti una singura iar noi suntem foarte multi? Asta nu e problema mea. Site-ul a crescut, mai umblati si voi la departamentul de Resurse Umane.
Acum iar nu am respectat recomandarea ta...nu ti-am trimis mail. Stii de ce(chestia cu voyeur-ul, bla, bla). Sunt curios sa vad dupa cate zile voi primi replica...va bagati la niste pariuri? Trei? Patru? Da' pariati cu mine ca tot un raspuns nedigerabil voi primi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raluca, am descoperit raspunsul tau "proaspat" accidental. Cine se mai uita la intrebari de doua zile? Raspunzi cu aceeasi latenta si la mesajele private.
Ma deranjeaza cand imi dispar raspunsuri sau intrebari fara nicio explicatie. Una de la tine pentru mine. Nu una postata ca sa ce? Oare cine are nevoie de atentia si empatia comunitatii?
Categoria nu e gresita, Raluca. E intentionata. Explica faptul ca nu dispar postari ale userilor pe care ii iubesti, in timp ce restul este... sex.
Mai am o rugaminte. Nu s-ar putea introduce o a doua fundita? Fiindca uite la ce s-a ajuns: al doilea raspuns al lui Bent este briliant si merita fundita. Cum sa fac sa fie bine?