| emmyta a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul menstrual 2 sapamani si cred ca s-ar putea sa fiu insarcinata. insa am facut un test acum cateva zile si mi-a iesit negativ. as vrea sa stiu ce as putea face ca sa fiu sigura daca sunt sau nu insarcinata dar as vrea o alta solutie decat cea cu repetarea testului...

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Exista niste pastile duphaston, se iau 2 pe zi una dimineata una seara, asa poti afla daca esti insarcinata, daca esti nu iti va veni si iti va proteja sarcina, daca nu esti iti vine ciclu fortat ori in timp ce le iei, ori dupa ce le termini la 2-3 zile, se ia 5 zile, adica 10 pastilute, si pe viitor mare grija daca scapi de data asta foloseste prezervativ

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa mergi la un control ginecologic unde o sa fi sigura daca esti sau nu,totusi mai repeta testul o data,imposibil sa fi insarcinata daca testul iti arata negativ si a doua oara, poate ai o mica dereglare hormonala, si mie mi s a intamplat o data si mi a intarziat 21 de zile.

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Daca iti place sa ti`o tragi laughing asta`i viata sufera acum

| Sara2 a răspuns:

La fel am patit si eu luna asta mi-a intarziat 12 zile a 13 mi-a venit, daca testul a iesit negativ stai linistita ca nu esti
bine eu m-am si protejat, tu te-ai protejat?
daca da, fii fara grija

| emmyta explică (pentru Sara2):

Problema e ca eu nu m-am protejat...si de asta mi-e frica!

| Lur656i a răspuns (pentru emmyta):

Eee atunci, felicitari! o sa fii mamica :*
vreti sa nu ramaneti, dar sunteti atat de proaste incat nici macar nu va protejati oh go on

| Sara2 a răspuns (pentru emmyta):

Exista niste pastile duphaston, se iau 2 pe zi una dimineata una seara, asa poti afla daca esti insarcinata, daca esti nu iti va veni si iti va proteja sarcina, daca nu esti iti vine ciclu fortat ori in timp ce le iei, ori dupa ce le termini la 2-3 zile, se ia 5 zile, adica 10 pastilute, si pe viitor mare grija daca scapi de data asta foloseste prezervativ

| Ana94 a răspuns:

Dacă nu te-ai protejat ai putea rămâne însărcinată, dacă da atunci nu prea ai cum.În afară de repetarea testului eu zic că ar fi bine să mergi la un doctor, la un ginecolog ca să te lămurească mai bine.

| maniunika a răspuns:

Nu-ti fa griji...am pățit -o si eu de multe ori!
poate ai racit putin de aceea ai retineri, sau poate ai servit alcool in ultimul timp mai mult...(tot influenteaza), sau te-ai stresat...
nu-ti fa griji.totul o sa fie bine) (Y)

| Fabian20 a răspuns:

Asa am patit si eu cu prietenabig grin.am facut'o neprotejat si i-a intarziat menstruatia vreo 2 saptamani si ceva, dar intr-un final i-a venit.am luat o teroarenail biting... poate esti racita sau inceput de raceala si e posibil k de asta sa intarzie. daca tot nu apare mergi la un ginecolog sau iei 2 teste de la marci diferite si vezi ce zic amandoua...bafta

| charolyne a răspuns:

Pur si simplu un control la ginecolog

| Woody_Claw_1994 a răspuns:

Daca te.ai protejat nu esti, dar se mai intampla sa iti intarzie, mie mi-a intarziat 3 saptamana si testul a iesit negativ, dar pe urma mi.a vnt.Protejeaza.te sa nu ramai, poate esti doar racita