| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia 10 zile desi am dureri de ovare + discomfort la spate. Problema este ca luna trecuta mai mereu mi-a fost frig la spate si simteam ca il am rece desi eram imbracat gros iar cand am avut ciclu menstruam am avut dureri mai mari decat de obicei.Sunt speriata deoarece nu mi-a mai intarziat niciodata atat. [sarcina nu cred ca poate fi deoarece ultimul contact sexual a fost in luna iulie si a fost protejat + ca urmatoarele luni am avut ciclu menstrual normal]

Totusi, ma gandesc la o posibila raceala la ovare. voi ce credeti?

O sa merg oricum la medicul de familie saptamana asta sa vad ce zice apoi la ginecolog daca este nevoie dar as vrea sa stiu parerea voastra.

Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi atat!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai racit jos si asta o sa ti-o confirme si ginecologul

| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

In acest caz este foarte important sa mergi la ginecolog.
De asemenea, noi, femeile, ar trebuie sa mergem la ginecolog o data la 6 luni pentru un control de rutina.
Pentru problema ta pot sa-ti recomand ceai de galbenele, de traista ciobanului sau de coada soricelului.
Insa, cel mai important este sa te consulte un medic specialist, deoarece, netratata raceala se agraveaza si, ulterior vor aprea complicatii.

Numai bine.

| White_Ciocolate_1990 a răspuns:

Cel mai probabil ai racit jos.Luna trecuta am avut aceeasi problema, am mers la ginecolog si mi-a dat niste vitamine si pastile. Insa ma sfatuit ca nu doar atunci cand sunt in timpul menstruatiei sa fiu imbracata, din contra tot timpul. Oricand poate aprea ceva.Nu te ingrijora se intampla! Insanatosire grabnica!