| Ioana_6305 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia o luma jumate! am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative! am venit de curand in italia la iubitul meu nu avem acte si nu putem merege la medic ca este foarte scump.va rog sa imi ziceti daca e posibil sa fiu insarcinata. mia mai intarziat dar parca nu asa mult.va multumesc

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Poate fi vorba si de o infectzie,dar si de o sarcina.
incearca sa mai faci un test peste cateva zile, dar fa-l cu urina de dimineata ca sa fi sigura ca rezultatul va fi corect! j incearca sa iei un test cat de cat bun, nu te zgarci la 2-3 euro!
in orice caz daca ai fi insarcinata ai putea sa ai niste vene vizibile pe sanii,un lichid urat mirositor pe chilotzashi sau ceva simtone,ai chef sa dormi mai mult, gretzuri, ametzeli etc...
sper ca te-am ajutat cat de cat! succes!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca testele ti-au iesit negative ar ramane varianta cu locul in care te afli. Spui ca nu esti de mult in Italia, posibil sa fie de vina adaptarea la noul mediu, sa fii tu mai sensibila si pana se adapteaza organismul tau la asta...Alt timp,alte conditii atmosferice,alt meridian,alta alimentatie, intelegi? E doar o parere, dar nu pot gasi nici o alta explicatie! Mult noroc!

| IloveME a răspuns:

Ai putea avea o infectie urinara, nu stiu c sa sp si eu am patit ceva asemanator in luna februarie.am fost la medic si era vb de o infectie urinara.parerea mea, daca nu ai venele alea pe sanii sa nu-ti faci nici o problema ca ai fi insarcinata!
succes si iti tzin pumnii!

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Nu este doar o dereglare hormonala, se poate intampla s datorita stresului.
odata perioada menstruatiei la mine a durat doua saptamani, cand aveam probleme cu politia stres etc. ei la tine intarzie e posibil sa fi luat corpul o mica pauza. dupa cum ai spus abia ai venit din Italia nu?

| Ioana_6305 explică:

Nu am nici o simtoma de genul acesta am luat un test de 7 euro adica 2 si dimineata le/am facut si au iesit negative

| Ioana_6305 explică:

Nu am simtome de nici un fel nu ma doare nimic.multumesc mult pentru raspuns sunt foarte speriata sper sa nu fiu insarcinata

| Ioana_6305 explică:

Multumesc mult! sper sa fie asa! dar mi se pare ca a trecut prea mult timp si ma ingrozesc la gandu ca sunt insarcinata.

| Ioana_6305 explică:

Da dar nu prima data cand vin aici e posibil sa mi se fi dereglat de la clima de aici pentru ca in tara imi venea regulat si aici deodata a intarziat.dar parca nu asa mult nu stiu ce sa zic azi am vazut ca am niste vene pe sanii dar nu stiu daca le aveam sau nu sunt doar doua.